آذری: به فتحی یک درس مدیریتی داده شد که در آینده به دردش می‌خورد/ وی فهمید ما گسترش فولاد نیستیم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

سعید آذری, در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درمورد حواشی پاس نشدن چک انتقال مرتضی تبریزی, گفت: از ابتدا گفتیم که باید پول رضایتنامه تبریزی پرداخت شود و آخر هم پرداخت شد و دیگر موضوع تمام شده هست.

وی درمورد اینکه گفته شده باشگاه ذوب آهن قرار بوده به خاطر عدم پاس شدن چک استقلال، حکم جلب امیرحسین فتحی را بگیرد, توضیح داد: من نگفتم که حکم جلب فتحی را گرفته‌ام. من گفتم درصورتیکه تعهدات‌شان را انجام ندهند، کار به آنجا هم خواهد رسید. الان هم دیگر ما پول‌مان را گرفتیم و نیازی به صحبت کردن در این باره نیست.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درمورد اینکه هواداران استقلال روز گذشته در ورزشگاه آزادی علیه وی شعار داده‌اند, اظهار داشت: بهتر بود باشگاه استقلال به جای اینکه هوادارانش را رو به روی من بگذارد، چکش را در موعد مقرر پاس می‌کرد. مردم باهوش هستند و خیلی چیزها را متوجه می‌شوند. بالاخره مدیری که تیمش در دو گیم آسیایی تنها یک امتیاز گرفته باید روی سکوها کاری کند تا هوادارانش علیه یکی دیگر شعار بدهند! بالاخره مدیران استقلال با این کارها یک دفعه یا دو دفعه می‌توانند توپ را به زمین دیگری بیندازند ولی دیگر این کار‌ها رنگ باخته و جواب نمی‌دهد. باید بگویم هواداران استقلال از یک لحاظ با این شعارها به مدیرعامل‌شان لطف کردند و آن این بود که وی را از یک بحث قانونی نجات دادند و باید از این بابت از آنها تشکر کند!

آذری افزود: من مدیرعامل ذوب‌آهن هستم و همه تلاشم را ازبرای گرفتن حق باشگاهم انجام دادم و می‌دهم. من فردی حرفه‌ای هستم و مسائلی که در استادیوم پیش آمده، نمی‌تواند ازبرای با اهمیت باشد. ۶ ماه پیش زمانی که می‌خواستیم تبریزی را به استقلال بفروشیم، تشویق‌مان می‌کردند ولی الان دارند شعار می‌دهند. الان دیگر این چیزها ازبرای من با اهمیت نیست. من حق و حقوق باشگاهم را گرفتم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن تصریح کرد: ما قبلاً سابقه این را داشتیم که با باشگاه پرسپولیس هم بازیکن رد و بدل کنیم ولی پول‌مان را از این باشگاه هم گرفتیم. فتحی باید بداند که نه اینجا (باشگاه ذوب آهن) گسترش‌فولاد هست و نه من هوشنگ نصیرزاده, شعار روی سکوها را هم باد می‌برد. اینکه مدیری بخواهد عملکرد ضعیفش در دو گیم آسیایی را اینطور سرپوش بگذارد، درست نیست. آقای فتحی که خود را فردی حقوقی می‌دانید, باید این را هم بدانید که مفاد‌های زیر قراردادی که امضا می‌کنید را باید انجام دهید. با اهمیت این بود که فتحی متوجه شد ذوب‌آهن، گسترش فولاد نیست؛ دیگر خطری ایشان (فتحی) را تهدید نمی‌کند!

آذری در ادامه با بیان اینکه ازبرای هواداران همه تیم‌ها از جمله استقلال احترام زیادی قائل هست, یادآور شد: درصورتیکه بدترین شعارها را هم در ورزشگاه علیه من بدهند، دیگر برایم با اهمیت نیست. شاید فرهنگی حاکم هست که با فحاشی بخواهند حق باشگاه سازنده‌ای مثل ذوب آهن را بخورند ولی ما می‌دانیم که ناسزا شنیدن جزئی از وظایف مدیران هست! می‌گویند درصورتیکه می‌خواهی خیس نشوی در آب نپر! الان هم زمانی داری ازبرای دریافت حق و حقوق باشگاه می‌جنگی, ناسزا که هیچ؛ درصورتیکه کتک هم بخوری باید کارت را ادامه دهی. فرقی نمی‌کند سمت حساب من باشگاه استقلال باشد یا پرسپولیس و فولاد و دیگر تیم‌ها. فتحی زمانی که متوجه شد بحث جدی هست و باید چک پاس شود, این کار را انجام داد و چک پاس شد ولی نباید عدم موفقیت تیمش را به گردن فرد دیگری بیندازد.

وی با اشاره به موفقیت ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا, اضافه کرد: ذوب آهن تنها نماینده ایران هست که در آسیا خوش درخشیده هست. ما در گیم قبلی مقابل النصر عربستان پیروز شدیم و همین‌طور مقابل الغرافه نیز به خوبی به برتری رسیدیم. فوتبال ایران این را باید بداند که ذوب آهن در یک ماه گذشته مقابل چهار تیم عربی نتایج خوبی کسب کرده هست. مقابل الغرافه و النصر و الکویت به برتری رسیده و در یک گیم نیز مقابل الزورای عراق مساوی کرده، آن هم در حالی که دروازه‌بان عراقی این تیم با عملکرد درخشانش یک امتیاز را به تیمش هدیه کرد. این کار ارزشمندی هست که ذوب آهن انجام داده هست.

وی افزود: با همه این توهین‌ها همیشه ازبرای استقلال و هوادارانش احترام زیادی قائل هستم و امیدوارم استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا موفق باشند ولی این قصه نشان داد که در فوتبال زمانی تعهدی را امضا می‌کنید باید پای آن تعهد بایستید و امیدوارم دیگر این مسائل تکرار نشود. الان هم درصورتیکه بازیکنان با کیفیتی داشته باشیم در اختیار سایر تیم‌ها قرار می‌دهیم ولی دیگر اعتماد‌مان کم می شود. دیگر با «من بمیرم و تو بمیری» چیزی درست نمی‌شود. من به فتحی اعتماد کردم ولی وی از اعتماد من سوء استفاده کردن کرد. وی ۶ ماه پیدایش نبود و از زمانی که تبریزی را به استقلال دادیم و وی چک‌ها را به ما داد, هر چه زنگ زدیم دیگر جواب تلفن ما را نداد.

آذری گفت: شاید درصورتیکه فتحی همان ۶ ماه پیش به من می‌گفت که پول ندارند، موضوع فرق می‌کرد ولی وی باید می‌دانست گیم‌ای که شروع می‌کند را باید تا آخرش برود. این قصه ازبرای باشگاه استقلال دو سر باخت شد. اول اینکه ما پول‌مان را گرفتیم و دوم اینکه نقشه استقلالی‌ها ازبرای منحرف کردن افکار هواداران‌شان در عدم نتیجه‌‌گیری‌ بی‌نتیجه ماند. مسئولان استقلال می‌خواستند مرا مقابل هواداران‌شان بگذارند ولی من هیچ مسئولیتی در استقلال ندارم. امیدوارم فتحی از این قضیه درس مدیریتی گرفته باشد، چون این موضوع در آینده خیلی به دردش می‌خورد.

وی در آخر خاطرنشان کرد: زمانی شما مدیر یک باشگاه بزرگ مانند استقلال هستید و به چیزی متعهد می‌شوید و پس این کارها را انجام می‌دهید, به این معنی دارید به باشگاه و هواداران خودتان توهین می‌کنید. مدیر نباید اجازه دهد کار به اینجا بکشد. شاید درصورتیکه وی تنها دو دفعه جواب تلفن ما را می‌داد, کار به اینجا نمی‌کشید. الان هم قضاوت را بر عهده همان عده‌ای که روز گذشته در استادیوم علیه من شعار دادند، می‌گذارم. من اصلا از دست آدم‌هایی که در ورزشگاه ناسزا گفتند, ناراحت نیستم. به هرحال آنها عاشق تیم‌شان هستند ولی کسانی که فوتبال را می‌فهمند، می‌دانند من همیشه به هواداران و همه باشگاه‌‌ها احترام گذاشته‌ام و در هر باشگاهی و با هر رنگی هم که باشیم با همه وجود ازبرای حق و حقوق باشگاهم تلاش می‌کنم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *