آرسن ونگر: هیچ‌کس انتظار قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا را نداشت/ مدل آموزشی قطری‌ها شایسته ستایش و دنباله‌روی هست- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه استاد الدوحه قطر، آرسن ونگر گفت: در طول دوران فوتبالم در جام‌های جهانی زیادی شرکت کردم و همواره ازبرای دیدن گیم‌ها از شهری به شهر دیگر باید پروازها را برنامه‌ریزی می‌کردم. در جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر هر کسی این فرصت را خواهد داشت تا یک اتفاق استثنایی را تجربه کند. تیم‌ها در تمام دوران رقابت‌ها بدون احتیاج به مسافرت طولانی در یک محل می‌مانند. این مسئله به تیم‌ها اجازه می‌دهد از وقت جهت تمرین‌ها و یا استراحت بهره لازم را ببرند.

سرمربی پیشین آرسنال هنگام حضور در محل کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: عالی هست زمانی که می‌بینیم قطر دوران پس از جام جهانی ۲۰۲۲ را نیز مورد توجه قرار داده هست. قطر برنامه‌های بسیاری را عملیاتی کرده تا این اطمینان که زیرساخت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ پس از آخر رقابت‌ها نیز بلااستفاده نخواهند ماند، حاصل شود. ساخت و سازها و تجهیزات چشمگیر ورزشی جهت برآورده کردن نیازهای جامعه، جالب توجه هست.

آرسن ونگر در خاتمه با اشاره به قهرمانی تیم ملی فوتبال قطر در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ گفت: هیچ‌کس انتظار نداشت قطر چنین دستاورد تاریخی را کسب کند و قهرمان شود. برنامه‌ریزی خوب و تکمیل بعضی طرح‌ها از جمله آکادمی اسپایر دوحه نشان‌دهنده اهمیت آموزش و پرورش ازبرای ظهور استعدادهای فوتبال در سنین پایین هست. می‌توانم بگویم مدل قطری‌ها در این زمینه شایسته ستایش و دنباله‌روی هست.

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *