تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس با WooCommerce Email Validation

0

تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس با WooCommerce Email ValidationReviewed by بهاره کوهستانی on Mar 30Rating: 5.0تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس با WooCommerce Email Validationتایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس با WooCommerce Email Validation در همیار وردپرس

تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس

سلام دوستان؛

همانطور که می دانید در فروشگاه ووکامرسی پس از خرید یک محصول به صفحه ی پرداخت انتقال می یابید اما قبل از اینکه پرداخت انجام دهید باید فرمی را جهت ورود اطلاعات خود از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس پستی، نام شهر، پست الکترونیکی و … اقدام نمایید و سپس به صفحه ی پرداخت بانک یا درگاه های واسطه منتقل شوید.
بعضی از دوستان سوال می کردند که این بخش را چطور می توان حذف کرد زیرا مشتری را خسته می کند! باید به شما بگویم وجود این بخش هم برای اعتبار بخشیدن به فروشگاه شما بسیار مهم است و هم برای برای ارسال کالا برای مشتری و ایجاد اعتماد او خوب است. پس بهتر است منطق اینکار را در نظر گرفته و مانع از وجود آن نشوید.
حتما در بسیاری از فرم های ورود اطلاعات دیده اید که دو بار پشت سر هم از شما آدرس ایمیل را می خواهد! یک بار آدرس ایمیل و بار دیگر با عنوان تکرار آدرس ایمیل. منطق این کار چیست؟
شما با این کار ایمیل ورودی خود را تایید می کنید تا اطلاعات از سمت آن سایت برای شما ارسال شود و اگر آدرس ایمیل اشتباهی وارد کرده باشید، خود مسئول آن هستید. این عمل با اینکه بسیار پیش پا افتاده و ساده به نظر می رسد اما موضوع کاملا اساسی و مهمی تلقی می شود.
حال ما نیز می خواهید در فرمی که به بخش پرداخت منتهی می شود آدرس ایمیل وارد شده را تایید کنیم. مخصوصا اگر فروشگاه اینترنتی شما به صورت دانلودی و فروش محصول مجازی فعالیت دارد ایجاد بخشی برای اعتبارسنجی ایمیل بسیار مهم است.
در آموزش ووکامرس امروز با افزونه ای آشنا می شویم که ایمیل وارد شده توسط مشتری را اعتبارسنجی می کند.

افزونه WooCommerce Email Validation

woocommerce email validation hamyarwp

با کمک افزونه ی  “WooCommerce Email Validation” می توانیم فیلد دیگری با عنوان تایید آدرس ایمیل ایجاد کنیم تا مشتری ایمیل خود را تایید کرده و به عبارتی به آن اعتبار می بخشد.

توجه!!! افزونه توسط همیار وردپرس فارسی سازی شده است و شما می توانید نسخه ی فارسی آن را از انتهای همین آموزش دریافت کنید!

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب و سپس آن را فعال می کنیم. افزونه دو بخش رایگان و غیر رایگان دارد که ما با بخش پرمیوم آن کاری نداریم. بخش رایگان آن نیز هیچ تنظیمات اضافی ندارد. یعنی شما پس از فعال کردن افزونه می توانید به بخش فرم محصول مراجعه کنید و نتیجه را مشاهده کنید…

verify email hamyarwp

همانطور که مشاهده می کنید فیلد تایید آدرس ایمیل در پایین فیلد ایمیل اضافه شده است.

جمع بندی! 

وجود بخشی برای تایید آدرس ایمیل مشتری یا اعتبارسنجی ایمیل، بسیار مهم است زیرا هم مشتری مطمئن می شود که ایمیلی که وارد کرده درست است و اطلاعات فروشگاه شما را به راحتی دریافت می کند و هم شما می توانید از صحت اطلاعات مشتری باخبر شوید.

دانلود افزونه فارسی WooCommerce Email Validation

دانلود   صفحه افزونه

توجه داشته باشید که این نوشته توسط وردپرس نوت نوشته “نشده” است و منبع آن در لینک زیر آورده شده است.
رفتن به منبع نوشته

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.