تراویتسا: در ارومیه تنها وعده و وعید شنیدیم/ تهدیدهای فدراسیون جهانی والیبال هم کمکی به ما نکرد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، دراگان تراویتسا، پاسور پیشین تیم شهرداری ارومیه در مورد عدم وصول طلب خود از این تیم پس از گذشت دو سال اظهار داشت: حدود یک سال هست که با مسئولان تیم شهرداری در تماس نیستم. ما از این تیم طلب خود را دریافت نکردیم و تنها وعده و وعید شنیدیم. صبر ما از شنیدن حرف‌های مسئولان تیم ارومیه تمام شد و به فدراسیون جهانی شکایت کردیم، ولی جوابی دریافت نکردیم.

تراویتسا ادامه داد: ما زمانی به ایران رسیدیم، آپارتمان نداشتیم و باشگاه ما نیز رستوران نداشت. ما از آنها خواستیم که ازبرای غذا به ما کمی پول بدهند و حدود ۱۰۰ یورو دریافت کردیم که ازبرای دو هفته ما کافی بود. تمام چیزی که به ما داده شد، وعده بود.

وی همچنین یادآور شد: پس از پیروزی مقابل تیم سرمایه، رئیس باشگاه شهرداری ارومیه از پدرم خواست که به دفترش برود، ولی چون سرمای شدیدی خورده بود، من به‌جای وی به دفتر رئیس رفتم. رئیس باشگاه از عملکرد ما تقدیر کرد، ولی من گفتم که باید طبق قرارداد به ما دستمزد بدهد که وی هم وعده هفته آینده را داد. من در جواب گفتم که حتی یک دقیقه هم نمی‌توانم صبر کنم. گفتم یا تا فردا پول ما را بدهید یا اینکه تیم را ترک خواهیم کرد. زمانی که فهمیدیم آنها باز هم دروغ می‌گویند، ایران را ترک کردیم، ولی مسئولان تیم شهرداری عنوان کردند که ما ازبرای تعطیلات سال نو به ایتالیا برگشته‌ایم! فدراسیون جهانی هم در تماس با فدراسیون ایران تهدید کرد که این کشور را از تمام نقل‌‌وانتقالات و حضور بازیکن خارجی محروم خواهد کرد، ولی باز هم چیزی عوض نشد.

تراویتسا تصریح کرد: ما با رئیس فدراسیون والیبال ایران صحبت کردیم و وی ما را متقاعد کرد که پول‌مان را دریافت خواهیم کرد. ما حتی به دادگاه هم شکایت کردیم و باشگاه ارومیه موظف شد تا آخر سال ۲۰۱۸ مبلغ قرارداد ما را پرداخت کند، ولی همچنان از پول خبری نیست. البته باشگاه شهرداری حاضر شد که نیمی از مبلغ قرارداد ما را پرداخت کند که قبول نکردیم.

وی در ادامه به نکته جالبی هم اشاره کرد: «من در ایتالیا با تعدادی از بازیکنان ایرانی در این مورد صحبت کردم و آنها گفتند که اینجا ایران هست و اوضاع  همیشه به همین شکل بوده هست».

پاسور پیشین تیم ملی ایتالیا و فصل گذشته پادووا در آخر بیان کرد: سطح لیگ ایران خوب هست، ولی در حد ایتالیا، روسیه و لهستان نیست. سازماندهی لیگ ولی چندان خوب نبود، ازبرای مثال بعضی سالن‌ها در ایران، رختکن ندارند. توجه به والیبال در ایران زیاد هست و تماشاگران فوق‌العاده هستند، ولی دوستانم هرگز نمی‌توانند باور کنند که ما دو ماه در ایران، آب گرم نداشتیم! بعضی مواقع ما نهار را از دست می‌دادیم و بعضی اوقات هتل‌ها ازبرای ما جا نداشتند. مردم از دیدن ما در این وضعیت متأثر می‌شدند و سایر بازیکنان هم، سمت ما بودند. رفتارهای انسان‌دوستانه در ایران، عالی بود.

انتهای پیام/*

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *