خدایی: نمی‌خواستم کلیپ و عکسی از اهدای مدال‌هایم به حرم امام رضا (ع) منتشر شود/ این کار نذر کودکی‌ام بود- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

 به گفته خبرگزاری تسنیم، مجید خدایی با حضور در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» درمورد شکسته نشدن گوش خود گفت: از اول هم دوست نداشتم گوشم بشکند، چون خیلی درد دارد و جنس گوش من هم نرم هست! درصورتیکه گوش آسیب ببیند هم باید خوب استراحت و هم به آن رسیدگی کنید.

وی درمورد انگیزه‌اش از اهدای مدال‌هایش به حرم امام رضا (ع) توضیح داد: سال ۸۲ تازه کشتی را شروع کرده بودم و نذری داشتم. یک دفعه که همراه پدرم به موزه حرم رفته بودم و مدال‌های آقا تختی را دیدم، با خودم گفتم شاید یک روز من هم بتوانم این کار را انجام بدهم. سرانجام زمانی تعداد مدال‌های میان‌المللی و جهانی‌ام به ۱۴ رسید آنها را تقدیم حرم کردم.

خدایی یادآور شد: حس و حال کسب مدال ازبرای روی سکو هست و زمانی از سکو پایین می‌آیی دیگر نباید با مدال زندگی کرد. همه این مدال‌ها ازبرای من یادآور زحمات زیاد هست ولی هی‌چوقت آنها را به دیوار خانه آویزان نکردم. در این چند سال هم یکی دو دفعه بیشتر به موزه حرم سر نزده‌ام ولی دوستانی که سر می‌زنند تصویر‌هایشان را ازبرای من می‌فرستند.

وی که اهل مشهد هست، در قسمت دیگری از سخنانش اظهار کرد: مشهدی‌های قدیم که کاسب بودند صبح به صبح به پابوس آقا امام رضا می‌رفتند، از ایشان طلب خیر و برکت می‌کردند و پس کرکره مغازه را با توکل بالا می‌دادند. ولی اکنون همه چیز مجازی شده و مردم که از خواب بیدار می‌شوند نخستین چیز اینستاگرام و تلگرام خود را چک می‌کنند و همه چیز مجازی شده هست. مشغله‌های زندگی شهری و ترافیک و… هم سبب شده افراد نتوانند هر روز این مسیر را طی کنند تا به حرم برسند و بعضی به صورت آنلاین زیارت می‌کنند! شبکه‌های اجتماعی سبب کم تحرکی میان مردم شده هست. خود من قبلا روزی دو دفعه در مسیر تمرین از حرم رد می‌شدم و سلام می‌دادم.

این قهرمان کشتی در جواب به اینکه به چه دلیل هیچ تصویر و فیلمی از روز اهدای مدال‌های وی در دست نیست، تصریح کرد: خودم درخواست داده بودم خبری از این اتفاق پخش نشود و دوست داشتم کار دلی باشد و نگذاشتم تصویر و کلیپ بگیرند و در سکوت خبری این کار را انجام دادم.

وی همچنین درمورد اینکه به چه دلیل خادم حرم نشده گفت: به من پیشنهاد دادند در مقابل این کارم مرا خادم حرم کنند ولی دوست نداشتم چیزی بدهم و چیزی بگیرم و می‌خواستم هر وقت آمادگی این کار را داشتم خادم حرم شوم و این را به خود آقا واگذار کرده‌ام تا هر موقع که قسمت باشد خادمی‌اش را بکنم. اکنون احساس می‌کنم این آمادگی را دارم.

 

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *