زلاتکو کرانچار: بدون بهانه‌تراشی و با برنامه‌ریزی مناسب مهیای مرحله بعدی مسابقات می‌شویم/ تنها مشکل ما عدم همکاری بعضی باشگاه‌هاست- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، زلاتکو کرانچار پس از برتری ۳ بر صفر تیم فوتبال امید کشورمان مقابل یمن اظهار داشت: قطعاً متوجه شدید که از دقیقه اول تا ۹۰ به گیم مسلط بودیم، چون ازبرای ما با اهمیت بود که در این مسابقه نتیجه‌ای نزدیک به نتیجه ملاقات عراق – یمن (برتری ۵ بر صفر عراقی‌ها) کسب کنیم. درصورتیکه توپ‌های ما در نیمه اول گل می‌شد می‌توانستیم با خیال راحت‌تری به کار ادامه دهیم. در نیمه دوم ولی با تغییراتی که داشتیم توانستیم شانس‌های متعدد گلزنی ایجاد و در آخر با سه گل به برتری دست پیدا کنیم و نتیجه قاطعانه‌ای را به دست آوردیم.

«به بازیکنان جوان تیمم تبریک می‌گویم که خیلی خوب در این گیم کار کردند و مسائل فنی را به خوبی به اجرا درآوردند.»، وی با بیان این جمله تأکید کرد: فکر می‌کنم ملاقات ایران و عراق در گیم سوم حکم فینال این گروه را دارد که در تهران برگزار می‌شود. دوست داریم در این گیم خیلی بهتر باشیم و بتوانیم نتیجه خوب کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال امید ایران, اشاره کرد: باید از این فرصت استفاده کردن کرده و ابراز همدردی‌ خودم و اعضای تیمم را با حادثه‌دیدگان از سیل استان‌های گلستان و مازندران عنوان کنم. می‌خواهم کسانی که در این حادثه طبیعی دچار خسارت شدند, ما را در کنار خودشان ببینند. البته باید از هواداران هم تشکر کنم که امروز با وجود بارش باران به ورزشگاه آمدند و تیم امید را تشویق کردند. امیدوارم در گیم بعدی تیم امید مقابل عراق تعداد بیشتری تماشاگر را در ورزشگاه ببینیم.

کرانچار درمورد اینکه آیا تیم امید عراق را آنالیز کرده‌اند, اظهار داشت: ما اطلاعات کافی از این تیم در اردوی قطر داریم. البته عراق در دو گیم قبلی خود نیز با ارنج اصلی به میدان رفته و ما شناخت بیشتری از آنها به دست آورده‌ایم. امشب و فردا این تیم را بیشتر آنالیز می‌کنیم و اطلاعات عراقی‌ها را در اختیار بازیکنان جوان تیم می‌گذاریم تا مقابل آنها عملکرد خوبی داشته باشیم. می‌دانیم که تیم عراق مانند ما بازیکنان بسیار باکیفیتی دارد و شرایط این گیم ازبرای دو تیم ۵۰-۵۰ هست. البته ما تلاش می‌کنیم  که از امتیاز میزبانی هم استفاده کردن کنیم. همچنین بازیکنان ما انگیزه بسیار بالایی دارند تا تیم امید مستقیم و به عنوان تیم نخست از گروهش صعود کند نه اینکه در پی این باشد که نتایج چهار تیم دوم سایر گروه‌ها را تحقیق کند.

وی در جواب به این سؤال که در صورت صعود تیم امید به مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیک باز شاهد شرایط آماده‌سازی نامناسب و عدم هماهنگی در برنامه‌های این تیم خواهیم بود یا نه، گفت: در ابتدا باید در خصوص نحوه آماده‌سازی تیم امید در این مرحله عنوان کنم که مسابقات و تورنمنت‌های تدارکاتی خوبی ازبرای تیم در نظر گرفته شده بود. ما سه ملاقات با تیم سوریه داشتیم که یکی از این مسابقات چند روز قبل از شروع مسابقات مرحله مقدماتی بود و همین‌طور در تورنمنت چهارجانبه قطر حضور پیدا کردیم که تورنمنت بسیار خوبی بود و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شدیم. ما در کشورهای عمان و اردن نیز با تیم‌های این دو کشور ملاقات کردیم و تقریباً با یک آمادگی مناسب و خوب به این مرحله از مسابقات رسیدیم.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان همچنین تصریح کرد: نباید فراموش کنیم فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را انجام داد که با وجود مشکلات مالی که به واسطه تحریم‌های میان‌المللی ایجاد شده هست، شرایط خوبی را ازبرای ما فراهم کند.  اعتقاد دارم با آمادگی خوبی نیز در مرحله انتخابی المپیک حاضر شدیم و همین شرایط خوب سبب شده هست تا امروز شش امتیاز کسب کنیم و گام محکمی ازبرای صعود برداریم.

کرانچار با اشاره به وقت مناسب تیم امید ازبرای حضور در مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰، عنوان کرد: در صورت صعود از این مرحله وقت خوبی تا مرحله نهایی مسابقات در تایلند خواهیم داشت و بدون هیچ بهانه‌تراشی و با برنامه‌ریزی مناسبی که از سمت سازمان لیگ جهت استفاده کردن از روزهای فیفادی صورت خواهد گرفت، آماده خواهیم شد. همچنین اردوی بلندمدتی خواهیم داشت که قرار هست پس از تعطیلات سال تازه درمورد آن نشست خوبی با مسئولان فدراسیون فوتبال داشته باشیم. با دقت و رعایت این برنامه‌ریزی و قولی که از سمت سازمان لیگ ازبرای همکاری با تیم امید خواهیم داشت، با آماده‌سازی مناسبی در مرحله نهایی حاضر خواهیم شد.

وی خاطر نشان کرد: در گفت‌وگویی که با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک داشتم آنها نیز حمایت خوبی از تیم داشتند و با وجود مشکلات، تزریقات خوبی به تیم امید انجام دادند و قطعاً در ادامه مسیر نیز تنهای‌مان نخواهند گذاشت. همان‌طور که عنوان کردم وقت مناسب و کافی تا مرحله نهایی مسابقات وجود دارد و باید هماهنگی لازم انجام شود. تنها مشکل ما در مسیر آماده‌سازی تیم ازبرای این مرحله از مسابقات با بعضی باشگاه‌ها بود که دوست ندارم نام آنها را عنوان کنم. این باشگاه‌ها به هر دلیلی بازیکنان خود را در مقاطعی در اختیار تیم قرار ندادند. در بحث لژیونرها نیز تیم روستوف همکاری مناسبی ازبرای حضور رضا شکاری انجام داد، ولی برخلاف این تیم، مسئولان باشگاه شارلروا در لحظه آخر با تشخیص خودشان دلفی را در اختیار ما قرار ندادند.

سرمربی تیم فوتبال امید در خصوص اینکه بهتر نبود از ابتدای مسابقه از وجود رضا شکاری و حسین ساکی در ترکیب تیم استفاده کردن می‌کرد، گفت: رضا چلنگر شاهد من در خصوص این دو بازیکن هست. امروز و پس از ناهار من جلسه‌ای با رضا شکاری و حسین ساکی داشتم و به آنها عنوان کردم که خودشان را ازبرای حضور در نیمه دوم ملاقات مقابل یمن آماده کنند. ساکی به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو حدود ۲۰ روز خارج از برنامه تمرینی قرار داشت و در صورت استفاده کردن از این بازیکن از ابتدای مسابقه غلط مهلکی را مرتکب می‌شدم. شکاری نیز در نیمه دوم ملاقات با یمن ثابت کرد که ارزش بالایی دارد و تنها مشکل وی کمبود حضور در مسابقات هست. ما به وجود شکاری و ساکی در ملاقات مقابل عراق احتیاج داشتیم و طبق برنامه در نظر گرفته شده ازبرای این دو بازیکن، از آنها در مسابقه با یمن استفاده کردن کردیم.

وی خاطر نشان کرد: البته قرار بود درصورتیکه خدایی نکرده در نیمه نخست ملاقات با یمن بازیکنی دچار مصدومیت شد از وجود یکی از این دو بازیکن استفاده کردن کنیم که خدا را شکر مشکلی ازبرای تیم به وجود نیامد. ازبرای استفاده کردن از این دو بازیکن طبق برنامه پیش رفتیم و شکاری به خوبی قدرت بالای همکاری خود با مجموعه تیم و همچنین خلاقیتش را در گل نخست مسابقه نشان داد و حسین ساکی نیز با حضور در زمین قدرت مضاعفی به سمت راست زمین ما داد و تیم حریف را وادار به عقب‌نشینی کرد. با آخر نیمه نخست این دو بازیکن ازبرای گرم کردن خود از روی نیمکت بلند شدند و به داخل زمین رفتند. این موضوع نشان می‌دهد که قصد ما تنها استفاده کردن یک نیمه‌ای از این دو بازیکن در مقابل یمن بود.

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *