صالحی‌امیری: المپیک ۲۰۲۰ را نشانه گرفته‌ایم/ نهادی ازبرای تقابل با وزارت ورزش نیستیم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌ها گفت: در سال ۹۷ با محوریت وزیر محترم ورزش مثل یک خانواده کنار هم بودیم و تلاش کردیم از نفسانیات و مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنیم. باور داریم ورزش یک خانواده بزرگ هست و هر خانواده یک پدر دارد که آقای سلطانی‌فر هست و سایر اعضای خانواده باید در کنار هم هر کدام سهمی و مشارکتی را به عهده بگیرند.

وی افزود: باور داریم همه یک هدف مشترک داریم و ازبرای رسیدن به این هدف همه باید نقدپذیر و داری شفافیت در رفتار و کردار و عمل باشیم. باور داریم اخلاق هدف غایی در ورزش هست و کسب مدال‌های قهرمانی بستری ازبرای رسیدن به این هدف هست. هدف متعالی ما فرهنگی و اجتماعی کردن ورزش و تصویر نشاط ملی هست. سال درخشانی ازبرای ورزش ایران در رویدادهای مختلف بود و درصورتیکه درخششی بود همه پیروز شدیم و هر جا هم ناکامی بود همه مقصر بودیم. از آقای سلطانی فر درس گرفتم با صبر و تحمل به مسائل نگاه کنم. ما کمیته ملی المپیک را به نهادی ازبرای تقابل با وزارت ورزش تبدیل نکردیم که خلاف اخلاق و اصول مدیریتی هست  و تلاش کردیم یک همراه خوب باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ با شعار انسجام و وفاق درونی به سمت درخشش بیشتر در رویدادهای میان‌المللی حرکت می‌کنیم و المپیک ۲۰۲۰ را با قدرت نشانه گرفته‌ایم. آقای خسروی وفا و مجموعه کمیته ملی پارالمپیک همراه و همنوا با ما حرکت کردند و باید این مجموعه بیش از پیش دیده و به آنها توجه شود. سرمایه‌های ورزش ایران همه در این سالن جمع هستند و بابت این سرمایه‌های ملی باید شکر نعمت کنیم. درسال ٩٧ باوفاق وانسجام حداکثری میان وزارت ورزش،کمیته ملی المپیک و پارالمپیک ورزش قهرمانی ایران کارنامه درخشانی داشته هست. نقدپذیری، شفافیت، اخلاق محوری را سرلوحه کارخود قرار دادیم. هدف متعالی ما توسعه رویکرد فرهنگی و اجتماعی در ورزش قهرمانی هست. وزیر محترم ورزش و تیم مدیریتی ایشان نقش بسیار موثری در این موفقیت‌ها داشتند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *