علی پاکدامن: می‌توانیم با حضور عابدینی سهمیه تیمی را راحت‌تر کسب کنیم/ از ۳۶۵ روز سال تنها ۶۰ روز تمرین نداریم‌- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

علی پاکدامن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برنامه سابر در سال ۹۸ و فشردگی برنامه مسابقات در سال قبل از المپیک اظهار داشت: شرایط خوبی داریم تمرینات ما چند سال هست که ادامه دارد و از ۳۶۵ روز سال تنها ۶۰ روز  تمرین نداریم‌. ما به این شرایط عادت کردیم قبلا ۴۰ روز یکبار به مسابقات می‌رفتیم که الان تقریبا ماهی یک مسابقه داریم. درست هست شرایط دشوار تر شده ولی این وضعیت ازبرای همه حریفان ما هم وجود دارد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر در اردو هستیم و امیدوارم بتوانیم در سال ۹۸ بهترین نتیجه را بگیریم.

ملی‌پوش سابر کشورمان تاکید کرد: در حال حاضر ازبرای حضور در مسابقات سئول آماده می‌شویم و پس از آن مسابقات مادرید و مسکو را پیش رو داریم. ما باید در کوران مسابقات باشیم و در رقابت‌ها شرکت کنیم چون تیم پنجم دنیا هستیم و من و مجتبی عابدینی در رنکینگ جهانی جایگاه خوبی داریم و درصورتیکه شرکت نکنیم هم فدراسیون متضرر می‌شود و از سوی فدراسیون جهانی جریمه می‌شویم و هم اینکه رنکینگ جهانی ما به خطر می‌افتد. دوری از مسابقات به منزله دوری از سهمیه المپیک هست چون هر کدام از این مسابقات امتیاز المپیک دارد.

پاکدامن یادآور شد: سهمیه‌ها یک ساله هست و تا اردیبهشت و خرداد سال آینده سهمیه‌ها عنوان می‌شود. ما می‌خواهیم ‌۶۰ تا ۷۰ درصد کار سهمیه المپیک را در سه- چهار مسابقه پیش رو انجام دهیم. درصورتیکه در قهرمانی آسیا و جهان و جام‌جهانی مادرید خوب نتیجه بگیریم قسمت زیادی از کار کسب سهمیه المپیک را پیش بردیم.

ملی‌پوش سابر کشورمان در خصوص کسب مدال برنز توسط مجتبی عابدینی و بازگشت مجدد وی به روزهای اوج گفت: مجتبی سال سختی را پشت سر گذاشت و این‌ اتفاق در دنیا ازبرای هر ورزشکاری که در اوج باشد می‌افتد…خداراشکر مجتبی از آن روزها فاصله  گرفت و خودش را نجات داد. ما همیشه در تیم به مجتبی احتیاج داریم و وی یک پایه و ستون هست و این روزهای وی نوید می‌دهد  که می‌توانیم با حضور وی سهمیه تیمی را راحت‌تر کسب کنیم.

وی ادامه داد: یک سری نیازها داریم و امیدواریم اداره کل تهران ازبرای کسب سهمیه از ورزشکاران خود دفاع کند. رضا گل محمدی خوب و دلسوزانه کار می‌کند و امیدوارم شاهد تغییر در اداره کل نباشیم. من  در این سال‌ها مدیران زیادی را در اداره کل دیدم. گل محمدی همین که به من و گنج‌زاده فرصت داد و نشست گذاشت بسیار ارزشمند بود و توضیحات کاملی به ما داد.

پاکدامن در خصوص سالن تمرینی شمشیربازی گفت: سالن خوبی در مجوعه انقلاب داریم ولی ما خواهان سالنی در خور جایگاه شمشیربازی هستیم. درصورتیکه در المپیک هم مدال بگیریم به چه دلیل نباید امکانات داشته باشیم. چه فرقی با کشتی و تکواندو و وزنه برداری داریم؟ امیدوارم در این زمینه هم اتفاقات خوبی را شاهد باشیم‌.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *