فوتبال جهان| ادعای خبرگزاری ایتالیایی: قطری‌‌ها ازبرای خرید باشگاه رم وارد مذاکره شدند- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری «آدنکرونوس» ایتالیا با منتشر شدن خبری مدعی شده هست که قطری‌ها به خرید باشگاه رم تمایل نشان داده‌اند و گویا این اتفاق از طریق کانال‌های خصوصی صورت گرفته هست.

رم در حال حاضر هم با قطری‌ها رابطه تجاری دارد، به چه دلیل که خطوط هوایی قطر اسپانسر اصلی این باشگاه هست و پیش از این هم اخباری درمورد تمایل گروه سرمایه‌گذاری ورزشی قطر (QSI) به خرید جالوروسی منتشر شده بود. اگرچه جیمز پالوتا، مالک باشگاه رم فوراً این خبر را کذب خواند، ولی خبرگزاری آدنکرونوس اکنون مدعی شده که حتی مذاکراتی میان طرفین صورت گرفته هست.

آدنکرونوس نوشته از آنجایی که طبق قوانین یوفا، دو تیمی که تحت مالکیت یک شرکت، سازمان، مؤسسه یا شخص حقیقی و حقوقی باشند نمی‌توانند در لیگ اروپا یا لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنند، گروه سرمایه‌گذاری ورزشی قطر که مالک باشگاه پاری‌سن‌ژرمن هم هست نمی‌تواند مستقیماً ازبرای خرید رم کار کند و به همین دلیل از طریق یک سمت سوم با هویت خصوصی ازبرای خرید جالوروسی دست به کار می‌شود.

 

این خبرگزاری به نقل از یک منبع نزدیک به قطری‌ها نوشته هست: وی (ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن) می‌خواهد که حرف آخر را وی بزند. وی ازبرای انجام این کار مردد هست. مذاکراتی صورت گرفته هست، ولی هیچ‌کس نمی‌داند که مسیر مذاکرات در چه مرحله‌ای قرار دارد.

خبرگزاری آدنکرونوس در ادامه دلیل دیگری ازبرای صحت داشتن خبر مذاکره قطری‌ها ازبرای خرید باشگاه رم ذکر کرده و مدعی شده که بحث خرید این باشگاه در مکالمه‌ای میان جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا و امیر قطر، تمیم بن‌حمد آل‌ثانی مطرح شده هست. این رسانه به نقل از جوزپه کونته نوشته هست: «شنیده‌ام (خطاب به امیر قطر) که در شرف خرید رم هستید». گویا امیر قطر هم با یک لبخند به نخست وزیر ایتالیا جواب داده هست.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *