فوتبال جهان| کلوپ: باخت چلسی به منچستریونایتد سبب نمی‌شود این تیم را دستکم بگیریم/ لمپارد توانایی‌هایش در مربیگری را ثابت کرده هست- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال لیورپول، قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا فردا شب (چهارشنبه) در شهر استانبول گیم سوپرجام اروپا را مقابل چلسی، قهرمان فصل گذشته لیگ اروپا برگزار می‌کند. این نخستین حضور یورگن کلوپ در این گیم و نخستین تقابل وی با فرانک لمپارد، ستاره سابق چلسی به عنوان سرمربی این تیم هست. با توجه به شکست ۴ بر صفر چلسی مقابل منچستریونایتد در هفته اول لیگ برتر، شاید به نظر خیلی‌ها پیروزی لیورپول در گیم سوپرجام بسیار محتمل و آسان باشد، ولی یورگن کلوپ چنین نظری ندارد.

وی به سایت باشگاه لیورپول گفت: مسلماً نتیجه این گیم الزاماً نمی‌تواند منعکس‌کننده الگویی کلی از آن چیزی باشد که قرار هست در گیم فردا شب رخ دهد. چلسی مقابل منچستریونایتد خوب گیم کرد و در آخرین گیم دوستانه‌اش که یکی دو روز قبل از آن مقابل بوروسیا مونشن‌گلادباخ انجام داد هم خوب بود. قبل از آن هم آنها مقابل سالزبورگ گیم کردند. ما گیم چلسی مقابل این سه تیم را آنالیز کردیم. چلسی شیوه بسیار مشخصی ازبرای گیم دارد و تیمی هست که در پی فوتبال گیم کردن هست. آنها تیمی منعطف دارند که می‌تواند با آرایش‌های تاکتیکی متفاوتی گیم کند. راستش را بخواهید من آنچه از این تیم دیدم را دوست داشتم، ولی خب بله آنها ۴ بر صفر باختند و این ازبرای‌شان درس واقعاً‌ سختی بود. منچستریونایتد واقعاً از موقعیت‌هایش استفاده کردن کرد. فوتبال همین هست. البته این نتیجه سبب نمی‌شود که ما چلسی را دستکم بگیریم، چون تیمی که چلسی را شکست داده منچستریونایتد بود، ضمن اینکه در یک ساعت اول گیم هم چلسی به اندازه حریفش خوب گیم می‌کرد. چلسی تیم خوبی هست و من با آنالیز سه گیم گذشته این تیم می‌‌خواهم یک نتیجه‌گیری مناسب درمورد شیوه روبه‌رو شدن‌مان با آنها پیدا کنم.

 

کلوپ افزود: چلسی امسال نسبت به چلسی فصل گذشته تیم متفاوتی هست. سبک گیم تیم لمپارد با سبک گیم تیم مائوریتزیو ساری فرق دارد. با این حال من فکر می‌کنم که فرانک لمپارد فصل گذشته در تیم دربی کانتی نشان داد که چه مربی خوبی هست، چون واقعاً‌ یک شبه همه چیز را در این تیم تغییر داد. من دربی را زیاد نمی‌شناختم، ولی درمورد آنها چیزهایی شنیده بودم و زمانی که سال گذشته گیم‌های‌شان را تماشا کردم به خصوص مقابل منچستریونایتد با خودم گفتم عجب گیم می‌کنند. فکر می‌کنم گیم‌مان مقابل چلسی یک گیم جالب از آب درآید. این یک فینال هست و هم ما، هم چلسی لیاقت حضور در آن را داشته‌ایم.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *