لیگ قهرمانان اروپا| شیشه عمر منچسترسیتی در دست تاتنهام/ فرصت آخر پورتو مقابل لیورپولِ سرحال- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، پازل نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳…۳۰ امشب (چهارشنبه) به صورت همزمان و در یک شب تمام انگلیسی تکمیل می‌شود؛ جایی که منچسترسیتی ازبرای جبران شکست گیم رفت در زمین تاتنهام غوغا به پا خواهد کرد و لیورپول به بندر پورتو می‌رود تا از برتری ۲ – صفر خانگی دور رفت دفاع کند.

منچسترسیتی – تاتنهام؛ کار دشوار دار و دسته پپ در جنگ با جان‌دشوار‌ها

تاتنهام در نخستین گیم خانگی اروپایی تاریخش با گل مین کره‌ای یک – صفر منچسترسیتی را برد و الان امیدوار هست مانند جدال دور رفت با اتکا به درخشش یوریس در دروازه، استحکام خط دفاعی‌ و فرصت‌طلبی مهاجمانش، کار غول فوتبال جزیره را تمام کند و ازبرای نخستین دفعه به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا مسیر یابد. آنها البته کار دشواری دارند چون منچسترسیتی در اوج قرار دارد و درصورتیکه گیم عقب افتاده مقابل منچستریونایتد را ببرد در فاصله ۴ هفته مانده به آخر فصل با اختلاف یک امتیاز بالاتر از لیورپول در صدر جدول قرار می‌گیرد…تاتنهام هم در تب و تاب به دست آوردن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، ابتدای هفته هادرزفیلد از پیش سقوط کرده را برد و الان کاندیدای اول مقام سوم هست.

غایبان گیم

در منچسترسیتی وضعیت دلف و فرناندینیو نامشخص هست. در سوی مقابل، غایب بزرگ تاتنهام قطعا هری کین نام دارد که در گیم رفت به شدت مصدوم شد و احتمالا ادامه فصل را از دست خواهد داد.

رویارویی‌های قبلی

 ۲ تیمی که در گیم رفت نخستین جدال اروپایی خودشان را انجام دادند در لیگ داخلی تاکنون ۱۵۷ دفعه به مصاف هم رفته‌اند که هر ۶۱ پیروزی به دست آورده‌اند و ۳۵ جدال هم با تساوی خاتمه یافته هست.

نکات کلیدی

* آخرین ملاقات ۲ تیم در استادیوم «اتحاد»، دسامبر ۲۰۱۷ با برتری ۴ – یک سیتی میزبان آخر یافت.

* تاتنهام تنها در یکی از ۵ گیم گذشته (جدال دور رفت) منچسترسیتی را برده و ۳ دفعه هم باخته هست.

* این گیم، چهل و هشتمین نبرد تمام انگلیسی کل رقابت‌های اروپایی هست.

ترکیب احتمالی

منچسترسیتی: ادرسون، واکر، استونز، لاپورت، دلف، فرناندینیو، آگوئرو، برناردو سیلوا، داوید سیلوا، استرلینگ و سانه

تاتنهام: یوریس، آلدروایرلد، آلی، مین، تریپیر،اریکسن، مورای، فرتونگن، روس، سیسکو و وینکس

پورتو – لیورپول؛ آخرین امید پورتو یا تداوم رویاپردازی لیورپول؟

پورتو ازبرای جبران شکست گیم رفت باید حداقل ۲ گل به تیمی بزند که صاحب بهترین خط دفاعی  وکم‌ترین شکست در فصل جاری ۵ لیگ معتبر اروپاست. لیورپول مخوف با برتری ۲ – صفر در آخرین گیم با اهمیت این فصلش در لیگ مقابل چلسی با یک گیم بیشتر صدر جدول را از منچسترسیتی گرفت و در سوی مقابل، پورتو ازبرای قهرمانی در لیگ داخلی رقابت تنگاتنگی با بنفیکا دارد و از این نظر به لیورپول شبیه هست. پورتو نه تنها غایبی ندارد بلکه با بازگشت پپه و هکتور هررا قدرتی مضاعف‌تر هم می‌یابد. لیورپول با وجود بهبود کامل، قصد ندارد ریسک گیم دادن به هندرسون را بپذیرد. گومز و چمبرلین، مصدومان بلندمدت تیم هم به تمرینات بازگشته‌اند ولی نمی‌توانند در این گیم به میدان بروند. ۲ تیم در مرحله یک‌هشتم‌نهایی فصل قبل نخستین رویارویی خودشان را انجام دادند که لیورپول قاطعانه پیروز شد و صعود کرد.

ترکیب احتمالی

پورتو: کاسیاس، میلیتائو، فیلیپه، پپه، تیس، کورونا، دانیلو، بهرامی، تیکونیو،هررا و مارگا

لیورپول: بکر، آرنولد، فن‌دایک، رابرتسون، لاورن ،فابینیو، میلنر، واینالدوم، مانه، فرمینو و صلاح

انتهای پیام/

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *