متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برندپوش‌ها نیست! + عکس ها- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی اعزامی خبرگزاری تسنیم از ایتالیا، گیم‌های المپیک دانشجویان این روزها در شهر ناپل ایتالیا در جریان هست و ورزشکاران رشته‌های مختلف در حال رقابت هستند. احتمالاً با شنیدن نام کشور ایتالیا تصویر آبنمای تروی، سانتا ماریو، کلیسای سنت مارکز، کلیسای سن پیترز، برج پیزا، شهر سوخته پمپئی، واتیکان، کانال ونیز و آمفی‌تئاتر کولوسئوم در ذهن تجسم می‌شود.

ونیز، رم، میلان، فلورانس و ناپل مطمئناً نخستین انتخاب توریست‌هایی هست که به این کشور مسافرت می‌کنند و در ذهن خود عکس ها زیبایی را ترسیم می‌کنند. مطمئناً ازبرای کسی که نخستین دفعه به ایتالیا مسافرت می‌کند چیزی جز جذابیت و عکس ها به‌یادماندنی انتظارش را نمی‌کشد و با گردش در این کشور از آثار تاریخی و طبیعی آن لذت زیادی خواهد برد.

حضور در کشور برندهای معروف پوشاک، لوازم آرایشی و عطر و ادکلن بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود و قدم زدن در فروشگاه‌های این کشور حتی بدون خرید کردن هم جذاب هست. زیبایی‌های ایتالیا مطمئناً فکر و ذهن افراد را درگیر خود می‌کند ولی درصورتیکه با نگاهی فراتر از یک توریست معمولی در این کشور قدم بزنید با موضوعات و سوژه‌های جالبی روبه‌رو می‌شویم.

در کشور برندها خبری از برندپوش نیست

به‌خلاف آنچه تصور می‌شود زنان ایتالیایی به‌دور از تجملات ظاهری زندگی می‌کنند و با وجود اینکه محصولات آرایشی بسیاری از برندهای معروف با قیمت پایین در این کشور فروخته می‌شود، با ظاهری ساده در خیابان‌ها رفت و آمد می‌کنند و این شاید ازبرای یک توریست ایرانی که کشورش از واردکنندگان اصلی لوازم آرایشی هست و سرانه مصرف این لوازم میان زنانش بسیار بالاست، جای تعجب دارد و از خودش می‌پرسد که؛ به چه دلیل دختران ایرانی تا این حد اسیر برندها و استفاده کردن از لوازم آرایشی هستند؟ آیا تبدیل شدن ایران به بازاری ازبرای اروپایی‌هایی که خودشان‌ تمایلی به استفاده کردن از این کالاها ندارند، فرصت هست یا تهدید؟

ایستگاه‌های متروهای قدیمی و گرمای وحشتناک

ازبرای بسیاری از توریست‌ها گشت زدن در شهر و استفاده کردن از خطوط حمل‌ونقل عمومی جذابیت بسیاری دارد و مطمئناً خطوط مترو نخستین انتخاب خواهد بود ولی در ایتالیا مترو با آنچه بسیاری از توریست‌ها از جمله ایرانیان تصور می‌کنند تفاوت دارد.

آنچه در نخستین گام در ذوق می‌زند راهروهای خراب و کثیف در بعضی از ایستگاه‌های مترو در ایتالیا هست چیزی که کاملاً با آنچه در ایران‌ می‌بینید تفاوت دارد، در ادامه نیز دیدن ته‌سیگارهایی که داخل ریل قطار ریخته شده شما را با منظره زشتی روبه‌رو می‌کند ولی در ادامه شگفتانه‌ای که با آن روبه‌رو می‌شوید قطارهای کهنه و جمعیت زیادی هست که به‌صورت فشرده در آن ایستاده‌اند.

زمانی وارد مترو می‌شوید خبری از فن‌کولر و سیستم تهویه هوا نیست. در تونل‌های مترو باید در قطاری بنشینید که تنها مسیر ورود هوا پنجره‌هایی هست که در رساندن اکسیژن به شما چندان موفق نیستند و در همان ابتدا گرمای داخل مترو و نبودن اکسیژن کافی کلافه‌تان خواهد کرد.

زمانی از مترو پیاده می‌شوید و منتظر متروی بعدی ازبرای تغییر مسیر هستید باید زیر آفتاب و ایستاده منتظر بمانید. تازه تصور کنید که مترو دقیقاً قبل از رسیدن شما رفته باشد و باید این شرایط را ازبرای مدت وقت زیادی و تا رسیدن متروی بعدی تحمل کنید. شرایط ازبرای اتوبوس نیز چندان تفاوتی ندارد شما باید با اتوبوس‌های کهنه و قدیمی و پرجمعیت در خیابان‌های شلوغ ایتالیا رفت و آمد کنید.

انتهای پیام/*

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *