محمدیان: درصورتیکه وزیر ورزش ۶ ماه حقوق نگیرد، ما هم از پاداش‌مان می‌گذریم/ ماهی ۴۳۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

سجاد محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درمورد اعتراض مدال‌آوران به تغییر شکل پاداش مصوب شده از سوی وزارت ورزش و جوانان از سکه به حواله اظهار داشت: ما از حق‌مان دفاع می‌کنیم. امثال من نه شغلی داریم، نه بیمه هستیم. درست هست که به خاطر پرچم ایران به میدان می‌رویم ولی مسائل مالی ازبرای هر کسی با اهمیت هست. درصورتیکه وزیر و امثالهم ۶ ماه حقوق نگیرند، آن وقت ما هم می‌گوییم که از خیر این موضوع گذشتیم.

وی افزود: این پاداش‌ها تنها درآمد ما هست و زندگی بسیار از ورزشکاران از همین مسیر می‌گذرد. ما صبح و شب تمرین می‌کنیم و شغلی هم نداریم. این هم عاقبت کارمان هست که داورزنی می‌گوید به خاطر یک قران، دو قران اینگونه نکنیم.

دارنده مدال طلای پرتاب وزنه در گیم‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا گفت: همه از این شرایط ناراحت هستیم، به ویژه ورزشکاران پارالمپیکی، چون هیچگونه شغلی نداریم. من دو فرزند دارم و از صندوق حمایت از قهرمانان تنها ۴۳۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم. آیا واقعاً ۴۳۰ هزار تومان کفاف زندگی مرا با دو بچه می‌دهد؟ تمام دارایی ما همین پاداش‌ مدال‌هاست. در واقع چهار سال دیگر معلوم نیست مدال بگیریم یا نه، مصدوم باشیم یا نه و یا دلایل دیگر. به نظرم کم کردن پاداش‌ها ظلم در حق ورزشکاران هست.

محمدیان عنوان کرد: مسئولان ورزش قول ۱۵ رمضان یا در آخر ۱۰ روز دیگر را داده‌اند. ما پاداشی که تصویب شد و به امید آن رفتیم را می‌خواهیم.

وی با انتقاد از صحبت‌های گذشته داورزنی که گفته بود «در حالی جوانان گمنام این مملکت در مرزهای شرقی و غربی مظلومامه جان‌شان را ازبرای این خاک می‌دهند، ورزشکاران ما نباید ازبرای چند ریال کمتر یا بیشتر مشکل ایجاد کنند»، خاطرنشان کرد: من خودم در گیم‌های پاراآسیایی جاکارتا تصویر یک شهید را روی پیراهنم زده بودم و به خوبی ارزش کار و فداکاری این عزیزان را می‌دانم. شهدا خون‌شان را ریختند، ما هم عرق می‌ریزیم تا پرچم ایران را بالا ببریم. در واقع از این طریق مسیر شهدا را ادامه می‌دهیم. به نظرم داورزنی شعار می‌دهد.

محمدیان در آخر گفت: پای این اعتقادات و صحبت‌هایم هستم، چون به نظرم تصمیم مسئولان عادلانه نیست و من هم از حقم دفاع می‌کنم. من در گذشته از ترکیه و قطر پیشنهاد تغییر تابعیت داشتم ولی به عشق ایران قبول نکردم. پس جایز نیست که اینگونه به ما توهین کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *