مظاهری: کسب ۳ مدال در قهرمانی آسیا دشوار هست، ولی نشدنی نیست/ این تیم جوان داشته‌ای ازبرای آینده بوکس ایران هست- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

علی مظاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تیم ملی بوکس در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: خدا را شکر بچه‌ها تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند و از انگیزه بالایی ازبرای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا برخوردار هستند. در مدت وقت برگزاری اردوها با تمام کمی و کاستی‌ها تمرینات خوبی داشتیم و الان باید از ۳۰ فروردین ماه و روی رینگ از اعتبار و نام بوکس ایران دفاع کنند.

وی در خصوص پیش‌بینی عملکرد نمایندگان بوکس ایران گفت: اینکه باید نگاه منطقی به عملکرد بچه‌ها داشته باشیم موضوعی طبیعی هست. البته نمی‌دانم به چه دلیل دوستان علاقه دارند از صحبت‌های من در خصوص توقعات منطقی از این تیم برداشت منفی کنند. ما با تمام کمی و کاستی‌ها مسئولیت تیم ملی را قبول کردیم و می‌دانستیم داشته‌های بوکس ایران در چه سطحی هست، ولی باور داشتیم که با حضور جوانان و فعالیت خوب هیئت‌ها می‌شود تیم خوبی را در آینده داشت.

مربی تیم ملی ادامه داد: در این مدت وقت خیلی شنیدم که بعضی از دوستان عنوان کردند که کادرفنی تیم ملی فرار رو به جلو دارد که واژه قشنگی نیست. هر کسی که بوکس را دوست دارد، باید در این مقطع حساس فعلی سکوت کند تا مسیر رو به جلوی تیم ادامه داشته باشد. ما نیز زمانی که بیرون بودیم و تیم ملی نتیجه نمی‌گرفت به دلیل علاقه به این رشته سکوت می‌کردیم. 

مظاهری در خصوص ترکیب تیم ملی عنوان کرد: ترکیب تیم فعلی خیلی جوانان هست و  باتجربه‌ترین عضو تیم ۲۴ سن دارد. این تیم داشته‌‌ای ازبرای آینده بوکس ایران در ۱۰ سال آینده هست و این تیم ازبرای آینده ساخته می‌شود. غیر از سه بازیکن ما که در گیم‌های آسیایی حضور داشتند بقیه بازیکنان کم تجربه هستند و بعضی نخستین مسافرت برون مرزی خود را تجربه می‌کنند. از طرفی رقبای خود را آنالیز کردیم و ازبکستان، قزاقستان، تایلند و هند با بهترین بوکسورهای خود در مسابقات حاضر خواهند شد. البته ازبکستان و قزاقستان در بعضی اوزان از بوکسورهای جوان استفاده کردن خواهند کرد. این نشان می‌دهد که نگاه این کشورها مانند به کسب سهمیه المپیک هست و از طرفی نگاهی نیز به کسب مدال داریم.

وی در جواب به این سوال که رئیس فدراسیون بوکس کسب ۳ مدال در مسابقات قهرمانی آسیا را نتیجه خوشبینانه‌ای می‌داند، گفت: اصلا نمی‌خواهم دستاورد گذشته را زیر سوال ببرم ولی تلاش ما کسب نتایج بهتر نسبت به دوره گذشته هست. بر اساس منطق کسب ۳ مدال کار بسیار سختی هست، ولی نشدنی نیست و یک نتیجه ایده‌آل هست. از تیم گذشته قهرمانی آسیا شاید تنها یک یا دو بازیکن در ترکیب این تیم حضور داشته باشند. تلاش ما کسب نتیجه بهتر از دوره گذشته هست، ولی این عملکرد بهتر تنها نباید مربوط به رنگ مدال باشد و باید به عملکرد بچه‌ها نیز دقت کرد.

انتهای پیام/

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *