ورود غیرکارشناسی و تبلیغاتی بعضی نمایندگان مجلس در مسائل فوتبالی- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، ورود بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به موضوعات فوتبالی در سال‌های گذشته اتفاق عجیب و غیر منتظره‌ای نبوده خصوصا با توجه به تعلق ویژه اقشار مختلف جامعه نسبت به این موضوع شاید بعضی از این ورودها سازنده و مفید تلقی شود. با این وجود اظهار نظر و موضع‌گیری‌های غیر کارشناسانه که حتی در بعضی موارد غیر قانونی محسوب می‌شود در شأن و جایگاه قانونی نماینده ملت نبوده و نیست.

اخیرا نمایندگان بعضی از شهرهای کشور با توجه به اتفاقاتی که در مسابقات لیگ برترفوتبال ، علیه یا له یکی از تیم های پرطرفدار روی داده کار به موضع‌گیری‌های تند و حتی مکاتبات عجیب و غیرکارشناسانه با اشخاص غیر مسئول در این حوزه خاص کرده‌اند که به نظر می‌رسد بیش از هرچیز به قصد راضی کردن بخشی از مردم در نواحی حوزه رای‌گیری خودشان صورت گرفته هست.

جالب توجه اینکه زمانی یک نماینده کار به موضع‌گیری در این خصوص می‌کند نماینده دیگری هم ازبرای اینکه از قافله موضع‌گیری در نگاه هواداران عقب نماند کار مشابهی را انجام می‌دهد تا تاثیر تبلیغاتی اینگونه مکاتبات بیشتر روشن شود.

سوال اینجاست که به طور مثال در خصوص عملکرد فنی یک بازیکن و اشتباهاتی که در طول یک مسابقه فوتبال انجام شده وزیر ورزش و جوانان یا مسئولان فدراسیون فوتبال چه نقش و جایگاهی دارند؟ یا اینکه نماینده مجلس می‌تواند علنا و به صراحت یک بازیکن را متهم به کم‌کاری، تبانی، شرط بندی و اینگونه تخلفات کند و ایراد چنین اتهاماتی مصداق عمل مجرمانه غیر قانونی و قابل پیگیری در دادگاه صالحه نیست؟ آیا وزیر ورزش یا رئیس فدراسیون فوتبال باید به باشگاه‌ها بگویند که فلان بازیکن در گذشته محروم بوده یا مشکل داشته هست؟ پس در این میان وظیفه باشگاه‌ها چیست؛ تنها ترکاندن بمب و جذب بازیکن بدون تحقیق لازم؟

شاید در چنین موقعیت‌هایی بتوان از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس انتظار داشت که از بروز چنین رفتارهای غیر منطقی و غیر قانونی ممانعت به عمل آورند و با فرد خاطی برخورد مناسب صورت گیرد تا ازبرای جلب توجه هواداران یک باشگاه و راضی نگه داشتن آنها با توسل به مسیر‌های خطا و غلط، شأن و جایگاه اجتماعی نماینده مجلس شورای اسلامی به این شکل خدشه‌دار نشود.

 

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *