کره جنوبی باز هم در حسرت پیروزی مقابل ایران ماند/ تساوی در سئول؛ دومین گام ویلموتس- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، تیم‌های ملی کره جنوبی و ایران در دیداری دوستانه از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه جام جهانی شهر سئول به مصاف هم رفتند که دو تیم به نتیجه تساوی یک ــ یک رضایت دادند. در این ملاقات هوانگ اوی‌جو (۵۸) ازبرای کره جنوبی و کیم یانگ گون (۶۲ ــ گل به خودی) ازبرای ایران گلزنی کردند.

ترکیب کره جنوبی: جو هیون وو، هانگ چول، کیم یانگ گون، کیم مین جائه، لی یانگ، پائک سئونگهو (۷۸ ــ چو سه‌جنوگ)، نا سانگهو (۷۶ ــ لی سئونگ وو)، هوانگ اینبوئم، لی جائسونگ (۶۸ ــ هوئنگ هی چان)، سون هیونگ مین و هوانگ اوی‌جو (۸۳ ــ لی جئونگ هیوپ).

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی (۷۷ ــ سعید عزت‌اللهی)، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم‌ انصاری‌فرد (۸۰ ــ علی علیپور)، علیرضا جهانبخش (۴۶ ــ احمد نوراللهی)، مهدی ترابی (۶۰ ــ وحید امیری)، رامین رضاییان و مهدی طارمی (۱+۹۰ ــ مسعود شجاعی).

نیمه اول
دقیقه ۱۵:
کرنر ارسالی روی دروازه ایران را کیم یانگ با ضربه سر به‌سمت دروازه زد که علیرضا بیرانوند از روی خط دروازه تن به کرنر داد.

دقیقه ۱۸: یک و دوی مهدی طارمی با کریم انصاری‌فرد پشت محوطه جریمه به این بازیکن برگشت که شوت وی را هیون وو مهار کرد.

دقیقه ۲۰: توپی که در محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید، توسط مدافعان کره‌ای دفع شد که در ادامه مهدی ترابی با ضربه‌ای فنی قصد باز کردن دروازه کره را داشت، ولی توپ وی با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۳: هوانگ در محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد و پس از فریب پورعلی‌گنجی ضربه‌اش را به‌سمت دروازه شلیک کرد که علیرضا بیرانوند موفق به دفع توپ شد تا کرنر نصیب کره‌ای‌ها شود.

دقیقه ۲۵: ضدحمله ازبرای ایران در میانه میدان با حرکت علیرضا جهانبخش شروع شد که این بازیکن در حالی که سه مدافع را مقابل خود می‌دید، از پشت محوطه جریمه کار به شوتزنی کرد که دروازه‌بان کره جنوبی توپ را برگشت داد.

دقیقه ۳۰: پاسکاری بازیکنان ایران در یک‌سوم دفاعی کره جنوبی، در آخر با پاس کریم انصاری‌فرد و در ادامه مهدی ترابی، به مهدی طارمی رسید. طارمی در شرایطی که در موقعیت گلزنی قرار داشت با برخورد به مدافع کره تعادلش را از دست داد که البته داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت و ضربه احسان حاج‌صفی نیز در ادامه راهی اوت شد.

دقیقه ۳۱: این دفعه هم موقعیت ازبرای تیم ایران ایجاد شد و فشار روی دروازه کره جنوبی با شوت حاج‌صفی ادامه داشت که شوت وی این دفعه به‌شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: علیرضا جهانبخش پشت محوطه جریمه کره جنوبی صاحب موقعیت شوتزنی شد که شلیک وی را دروازه‌بان کره مهار کرد.

دقیقه ۳۵: کرنر ارسالی روی دروازه کره جنوبی را کریم انصاری‌فرد تلاش کرد با یک اثرگذاری تبدیل به گل کند، ولی ضربه وی شدت لازم را نداشت تا هیون وو باز هم موفق به مهار توپ شود.

دقیقه ۳۷: پاسکاری طارمی و کریم‌انصاری‌فرد، در آخر با شوت انصاری‌فرد از پشت محوطه جریمه همراه شد که بازهم دروازه‌بان کره توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۳۸: کره‌ای‌ها از فضای خالی سمت راست خط دفاعی ایران استفاده کردن کرده و ارسالی به درون محوطه شش‌قدم انجام شد، ولی پیش از رسیدن توپ به سون هیونگ مین این علیرضا بیرانوند بود که به توپ رسید و سپس با کنترل توپ توسط حاج‌صفی، توپ را مهار کرد.

دقیقه ۴۱: سون هیونگ مین پشت محوطه جریمه ایران صاحب موقعیت شد که شوت خود را به‌سمت دروازه علیرضا بیرانوند شلیک کرد، ولی سنگربان کشورمان باز هم وی را ناکام گذاشت.

دقیقه ۴۴: توپ ارسالی از سمت راست روی دروازه ایران با ضربه کره‌ای‌ها همراه شد که توپ پس از برخورد به زیر تیر دروازه توسط مدافعان تبدیل به کرنر شد.

نیمه دوم
دقیقه ۴۹:
احسان حاج‌صفی از پشت محوطه جریمه و از راهی نسبتاً دور کار به شوتزنی کرد که مدافعان کره جنوبی تن به کرنر دادند.

دقیقه ۵۱: ارسال رامین رضاییان به محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که این بازیکن در موقعیت خوبی قرار گرفت، ولی لیز خوردن طارمی در محوطه جریمه سبب شد نتواند ضربه مناسبی به توپ بزند و در آخر کره‌ای‌ها توپ را از منطقه خطر دور کردند.

دقیقه ۵۴: حرکت مهدی ترابی در نزدیکی محوطه جریمه کره جنوبی و پاس کوتاه وی به احمد نوراللهی، شوت این بازیکن را به‌دنبال داشت که توپ پس از برخورد به تیر دروازه کره برگشت داده شد.

دقیقه ۵۸: پاس بلند کره‌ای‌ها از خط دفاعی به یک‌سوم دفاعی ایران، پس از برخورد مرتضی پورعلی‌گنجی و میلاد محمدی به یکدیگر و از دست رفتن تعادل دو مدافع ایران، به هوانگ اوی‌جو رسید که این بازیکن در موقعیت مناسب توانست دروازه بیرانوند را باز کند.

دقیقه ۵۹: سون هیونگ مین کار به شوتزنی کرد که علیرضا بیرانوند موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۶۲: کرنر ارسالی توسط رامین رضاییان به‌شکلی خطرناک به محوطه جریمه کره جنوبی رسید که توپ پس از اثرگذاری پورعلی‌گنجی به کیم یانگ گون، مدافع کره‌ای‌ها برخورد کرد و تبدیل به گل شد.

دقیقه ۷۶: هوانگ اینبوئم از تیم کره جنوبی از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۸۸: کره‌ای‌ها در یک‌سوم دفاعی ایران صاحب موقعیتی شدند که شوت آنها از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲+۹۰: شوت ناگهانی کره‌ای‌ها به‌سمت دروازه ایران با واکنش خوب علیرضا بیرانوند همراه شد تا مانع باز شدن دروازه ایران شود.

دقیقه ۴+۹۰: لی سئونگ وو از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

به گفته تسنیم، این دومین ملاقات تیم ملی ایران در دوران حضور مارک ویلموتس بود که با تساوی به آخر رسید. تیم ملی فوتبال کشورمان هفته گذشته در ملاقات دوستانه مقابل سوریه در تهران با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسیده بود.

 

انتهای پیام/*

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *