کشتی آزاد جوانان جهان|زارع فینالیست شد/ تلاش نخودی و عبداللهی ازبرای نشان برنز- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان از ظهر امروز (سه‌شنبه) در شهر تالین استونی برگزار شد و امیرحسین زارع نماینده سنگین وزن کشورمان با شکست همه رقبای خود به ملاقات نهایی صعود کرد و محمد نخودی و علیرضا عبدالهی در گروه بازنده‌ها رقابت خواهند کرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هوانس ماقاکیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم  مقابل احمد محمد خلیل از مصر با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر یک از سد آلن خوبولوف از روسیه گذشت تا به ملاقات نهایی صعود کند. حریف زارع در ملاقات پایانی ماسون پاریس از آمریکا خواهد بود.

همچنین در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد داوود علیزالاف از بلاروس گذشت. وی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۷ مغلوب داوید کار از کشور آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در ملاقات فینال، نخودی به گروه بازنده‌ها رفت تا در صورت برتری مقابل دیوید بیتانوف از روسیه به ملاقات رده‌بندی صعود کند. 

امروز همچنین علیرضا عبداللهی در وزن ۹۲ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب آلان باگایف از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در ملاقات فینال، به گروه بازنده‌ها مسیر یافت. وی ابتدا در این گروه مقابل پولات پولاتچی از ترکیه قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این کشتی‌گیر در دور پس به مصاف آسخاب حمزاتوف از آذربایجان می‌رود و در صورت غلبه بر این کشتی‌گیر به ملاقات رده‌بندی صعود خواهد کرد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز مهدی شیرازی در دور نخست مقابل موحامد کلیش از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور پس با نتیجه ۷ بر ۲ دولت تاژی بایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جبرئیل تاگ از آمریکا با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، شیرازی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در آخرین وزن رقابت‌های امروز نیز در وزن ۸۶ کیلوگرم سجاد حبیبی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ماگومد آسیاتیلوف از آذربایجان گذشت. وی در دور دوم مقابل شوتارو یامادا از ژاپن با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک مغلوب ترنت هیدالی از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *