استفاده از پنجره پاپ آپ برای ثبت نام کاربران با PopupAlly

0

استفاده از پنجره پاپ آپ برای ثبت نام کاربران با PopupAllyReviewed by بهاره کوهستانی on Sep 24Rating: 5.0استفاده از پنجره پاپ آپ برای ثبت نام کاربران با PopupAllyاستفاده از پنجره پاپ آپ برای ثبت نام کاربران با PopupAlly در همیار وردپرس، پنجره ی پاپ آپ برای عضویت در خبرنامه و سایت ها

popup hamyarwp

استفاده از پنجره پاپ آپ برای ثبت نام کاربران با PopupAlly

سلام؛

پنجره ی پاپ آپ یا همان پنجره های تبلیغاتی که در سایت ها باز می شوند، وظایف متعددی را بر عهده دارند و کاربران سایت را به سمت هدفی خاص هدایت می کنند. برای مثال شما یک دوره ی آموزشی ویژه ای برگزار می کنید و می خواهید کاربران خود را در اولین ورود به سایت مطلع کرده و از آنها بخواهید که در این دوره ثبت نام کنند.بهترین روش استفاده از پنجره ی پاپ آپ می باشد.
شنیده ام که خیلی از دوستان برنامه نویس به این موضوع انتقاد دارند و وجود این پنجره ها را یک مزاحم تلقی می کنند! اگر به درستی و با تنظیمات خوب به کار رود، دیگر یک مزاحم نیست و چه بسا خوشایند کاربران نیز می باشد زیرا اطلاعاتی کاربردی در اختیار آنها قرار خواهد داد.

از زمانی که چند نمونه از پنجره های تبلیغاتی پاپ آپ را در سایت معرفی کردیم، عده ای از دوستان خواستار این بودند که به این پنجره ها خاصیت ثبت نام یا ثبت ایمیل بدهند. با جستجویی که در بین بهترین ها انجام دادم به موردی برخورد کردم که در حوزه ی مورد نظر مطلوب می باشد. پس اگر موافق باشید سراغ معرفی این افزونه و عملکرد آن برویم.

افزونه ی کاربردی PopupAlly

popupally hamyarwp

این افزونه به شما امکان ایجاد پنجره ی پاپ آپ پیشرفته ای را خواهد داد که شما قادر به ثبت نام و یا ورود سریع به سایت خواهید بود.تنظیمات جالب و ویژه ای دارد که می توانید در ادامه آموزش، آن را مشاهده کنید.

در مرحله ی اول افزونه را نصب و فعال می کنیم. پس از فعال سازی، گزینه ای با عنوان “popupAlly” در منوی کناری وردپرس ظاهر می شود که دارای زیر منوهایی از قبیل Display setting ، Style Setting و Advanced setting می باشد.

Popup Display Settings

همانطور که از عنوان این بخش مشخص است، در این قسمت، نحوه ی نمایش پنجره را مشخص می کنیم.

display setting hamyarwp

همانطور که می بینید، زمان نمایش پنجره را پس از لود شدن سایت از شما می خواهد.
گزینه ی “Exit-intent popup”، بستن پنجره را مشخص می کند و گزینه ی “Embedded sign up”، امکان ثبت نام را به پنجره می دهد.

Time-delayed popup

با انتخاب این گزینه، تنظیمات جدیدی در پایین برای شما مشخص می شود که با هم بررسی می کنیم.

time delay hamyarwp

همانطور که می بینید، امکان بسیار جالبی دارد! شما می توانید مشخص کنید که در کدام صفحه های سایت این پنجره نمایش داده شود و یا در صورت تمایل در تمامی صفحات نمایش داده شود.

با انتخاب گزینه ی “Embedded sign up”، منوی کشویی شکلی در مقابل آن باز می شود که می توانید گزینه ی عضویت را در ابتدای متن، انتهای متن و یا در انتهای صفحه نمایش دهید.

embeded signup hamyarwp

تنظیمات دیگری که ملاحظه می کنید “Show popup every” می باشد که از شما میخواهد زمانبندی مشخصی را برای پنجره ی پاپ آپ خود تعیین کنید. یعنی این پنجره تا چند روز نمایش داده شود.

گزینه ی بعدی که با عنوان “Show Thank You Page Setup” می باشد، از کاربران شما جهت عضویت و ثبت نام تشکر می کند. اما قبل از آن باید برگه ی مورد نظر آن را ایجاد کنید که در همین قسمت آموزش آن قرار گرفته است.

showing popup hamyarwp

Popup Style Settings

در این بخش به تنظیمات ظاهر و رنگ و فونت موجود در پنجره می پردازیم.

گزینه ی “Sign-up form HTML” ، برای اتصال به صفحه ی ثبت نام شما می باشد. شما در هر خبرنامه ای که عضو باشید، به شما چنین کدی را می دهد و می توانید در این قسمت قرار دهید مانند تصویر زیر که برای خبرنامه ی mailchimp می باشد.

mailchimp hamyarwp

Popup Template >> در این قسمت دو قالب مشخص شده که می توانید هر کدام را که تمایل دارید انتخاب نمایید.

در پایین دو قسمت “Customization” و “preview” مشخص شده که می توانید با تغییر در قسمت Customization، پنجره ی پاپ آپ را به صورت دلخواه در بیاورید.

custom hamyarwp

Popup Advanced Settings

شامل دو قسمت “Script settings” و “Page/post loading in Display Settings” می باشد.

در قسمت Script settings، شما می توانید از کدهای سفارشی سی اس اس مخصوص خودتان استفاده نمایید که با این بخش کاری نداریم.

در قسمت Page/post loading in Display Settings، می توان ماکزیمم تعداد صفحات و برگه هایی که پنجره در آنها نمایش داده شود را مشخص کرد.

max page hamyarwp

حال تغییرات خود را ذخیره نمایید. سایت را رفرش کنید، پنجره ی ایجاد شده را خواهید دید.

result hamyarwp

موفق باشید.

دانلود افزونه ی PopupAlly

دانلود
صفحه افزونه

راستی اگر اینستاگرامی هستید، حتما
@hamyarwp
رو فالو کنید.

توجه داشته باشید که این نوشته توسط وردپرس نوت نوشته “نشده” است و منبع آن در لینک زیر آورده شده است.
رفتن به منبع نوشته

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.