امتیازدهی به نظرات کاربران در وردپرس

0

یکی از بهترین راه ها برای تعامل با کاربران یک سایت، موثر نشون دادن نظرات اون هاست. خوشبختانه وردپرس برای این کار هم راه های زیادی پیش روی ما گذاشته. یکی از این راه ها، امتیازدهی به نظرات (کامنت) کاربران هست؛ به طوری که وقتی یکی از کاربران سایتتون نظری در مورد مطلب میده، شما و کاربران دیگه میتونید به نظرهای اون کاربر رای بدید. در این نوشته از وردپرس نوت، به شما یاد میدم که چجوری میتونید یک سیستم رتبه بندی ساده برای بخش نظرات سایت بسازید. پس با من همراه باشید.

اولین چیزی که برای این کار نیاز دارید، نصب و فعال سازی افزونه‌ی Simple User Rank Comments هست. بعد از این کار برای پیکربندی دلخواه این افزونه، به بخش Comments و سپس All Ranks مراجعه کنید. در اون بخش میتونید رده های امتیازی جدید بسازید.

allranks

در این بخش، میتونید تنظیمات رو تغییر ندید و از گزینه های پیشفرض این افزونه استفاده کنید. فقط کافیه روی رکمه Save کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند. بدین ترتیب، در بخش نظرات وبسایت و کنار هر نظر، سیستم رتبه بندی (رای برای یک نظر) فعال خواهد شد. بوسیله این افزونه، نظرات کاربردی و خوب جلوه‌ی بیشتری خواهند داشت و کاربران دیگه از اون نظرات استفاده خواهند کرد.

من در این مقاله سعی کردم که آسان ترین روش راه اندازی یک سیستم رتبه بندی نظرات در وردپرس رو به شما آموزش بدم. راستی، به نظر شما مدیران وبسایت ها چجوری میتونن کاربران رو تشویق به گذاشتن نظر کنند؟

 

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.