انتخاب بهترین دامین برای سایت

0

انتخاب یک نام دامنه مناسب برای وبسایت یک گام مهم برای موفقیت اون وبسایت هست. هرچند، انتخاب یک دامین باتوجه به نام تجاری و با در نظر گرفتن متدهای استاندارد انتخاب دامین کمی مشکل است. در این نوشته از وردپرس نوت، به استانداردهای انتخاب یک دامین مناسب برای وبسایت اشاره میکنم.

انتخاب نام دامنه ممکن است در ابتدا کمی مشکل باشد، اما با استفاده از این متدها انتخاب شما محدودتر و آسان تر خواهد شد. به یاد داشته باشید که با توجه به زبان فارسی، دامنه خود را باید به گونه ای تنظیم کنید که در زبان انگلیسی Spell نداشته باشد.

 

کلید واژه ها

وجود واژه های کلیدی در دامین سایت نقش بسیار مهمی در موفقیت سایت دارد. همچنین وجود کلمات کلیدی در دامنه سایت شانس شما را برای جایگاهی خوب در موتورهای جستجو بیشتر میکند. اگر چه ثبت دامنه ای مانند WebHosting.Com کار بسیار سختی است. دامنه هایی به این شکل طبیعتا قبلا ثبت شده اند و برای خریداری آن ها مبالغ بسیار زیادی نیاز است. در زمان حال و با ایجاد دامین های جدید، میتوانید شانس خودتون رو برای ثبت دامنه هایی حاوی کلمات کلیدی بیشتر کنید.

 

برندینگ

گاهی اوقات مدیر سایت فقط بر بخش “کلید واژ ها” تمرکز میکند و کاربران و مخاطبان سایت را فراموش میکند. کاربران وب برای فعالیت نیاز به یک برند دارند. در انتخاب نام دامنه دقت کنید که نام انتخاب شده سخت نباشد و راحت به خاطر سپرده شود. همچنین همانطور که در ابتدا گفتم، نام دامنه نباید Spell داشته باشد. گاهی اوقات دامین علیرغم اینکه دارای کلمات کلیدی است، اما در موتورهای جستجو رتبه خوبی بدست نمی آورد؛ چون به خاطر سپردن آن کار آسانی نبوده است. گوگل به ویزیتورهای ثابت یک سایت امتیاز میدهد و این مورد تاثیر بسیار مثبتی در موتورهای جستجو دارد.

 

طول دامنه، خط فاصله و موارد دیگر

مسلما دامنه هرچه کوتاه‌تر باشد بهتر است. اما ثبت دامنه های کوتاه بسیار مشکل است. البته دامنه نباید به هر قیمتی کوتاه باشد. مثلا شما دامنه SQNM.Com رو ثبت میکنید، در حالی که این نام هیچ ارتباطی با کسب و کار شما ندارد و موجب افت سایت شما میشود. اگر قرار است دامنه ای کوتاه ثبت کنید، باید هم دامنه مرتبط با سایت شما باشد و هم به راحتی به خاطر سپرده شود. برای مثال دامنه‌ی Irna.ir مخفف Iranian News Agency است. این دامنه هم کوتاه است، هم مرتبط است و هم به راحتی به خاطر سپرده میشود.

اگر چه خط فاصله در ثبت دامنه کاراکتری مجاز است، اما از آن در آدرس سایت استفاده نکنید. همچنین از انتخاب دامنه هایی که احتمال غلط املایی در آن بیشتر است خودداری کنید. مانند WordPresssetup.Com

فرمت (پسوند) دامنه

در حالی که میدانیم دامنه .Com محبوب ترین دامنه است، اما نباید خودتان را محدود به این پسوند کنید. شما انتخاب های بیشتری برای پسوند دامنه دارید. مزیت دامنه .Com این است که عده زیادی از کاربران بدون فکر کردن نام دامنه را تایپ کرده و در انتهای آن .Com میگذارند. پس، انتخاب پسوندهای دیگر شانس شما در مورد بازدید از سایتتان را کمی پایین می آورد. در ایران، دامنه .ir که دامنه ملی است نیز مناسب است. اما اگر کسب و کار شما محدود به ایران نیست، انتخاب پسوند دات کام توصیه میشود.

 

صدها هزار نفر در وب، دامین ثبت میکنند. اما همواره به یاد داشته باشید که دامنه های خود را در مراکزی ثبت کنید که از طریق فیزیکی به آن ها دسترسی دارید. هر دامنه یک Control Panel دارد که ثبت کننده ی دامین باید آن را در اختیار شما قرار دهد. از طریق کنترل پنل میتوانید تنظیمات DNS Server دامین و همچنین Whois دامین را مدیریت کنید.

 

 

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.