ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای ورودی در دیدگاه

0

ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای ورودی در دیدگاهReviewed by بهاره کوهستانی on Jul 16Rating: 5.0ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای ورودی در دیدگاه ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای ورودی در دیدگاه در همیار وردپرس

ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای ورودی در دیدگاه

ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه توسط کاربران

سلام؛

در برخی از سایت ها ایجاد دیدگاه چندان امر مهمی تلقی نمیشود و کاربرد خاصی ندارد و یا به دلایل مختلفی شما انتظار دارید که کاربران شما دیدگاه های طولانی ایجاد نکنند تا هم بهتر به آنها پاسخ دهید و هم سرعت کار شما بالا رود. قبلا در این حوزه مطلبی در همیار ایجاد شد اما امروز با یک روش بسیار کوتاه و کاربردی دیدگاه های سایت خود را به هر تعداد کاراکتر دلخواهی که بخواهید می توانید محدود کنید.

طبق تجربیاتی که به دست آمده عدد استاندارد برای تعداد کاراکترهای یک دیدگاه بیت ۶۰ تا ۵۰۰۰ می باشد. زمانی که کاربری ۱ کلمه دیدگاه می نویسد مسلما آنچنان نمیتواند مفید باشد زیرا نویسنده به راحتی از سایت شما بک لینک دریافت خواهد کرد و این امر بهینه نیست و همچنین زمانی که کاربر بیش از ۵۰۰۰ کاراکتر در دیدگاه به کار می برد، امری بیهوده تلقی شده و دیدگاه اون یک مقاله محسوب می شود و این نیز جایگاهی در بخش دیدگاه ها ندارد. همانطور که میبینید نه کم بودن تعداد کاراکترها به صرفه است نه زیاد بودن آنها!

هر مسئول سایتی وظیفه ی کنترل این موارد را بر عهده دارد و با تنظیماتی می تواند به بهینه بودن و بهبود کیفیت این بخش از سایت خود کمک کند.

امروز بر خلاف خیلی از مقالاتی که در خدمت شما بودم، میخواهم بدون وجود افزونه قطعه کد کوچکی را به شما ارائه کنم تا با آن این عملیات را انجام داده و بتوانید آن را به راحتی تغییر دهید.

محدود کردن دیدگاه ها در وردپرس 

برای ایجاد محدودید در تعداد کاراکترهای ارسالی توسط کاربران قطعه کد زیر را در نظر بگیرید:

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('تعداد کاراکترهای وارد شده بسیار زیاد هستند!کاراکترهای شما فقط می توانند کمتر از ۵۰۰۰ کاراکتر باشند');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('تعداد کاراکترهای وارد شده از حد مجاز کمتر می باشند. شما باید حداقل ۶۰ کاراکتر وارد نمایید');
  }
  return $comment;
}

همانطور که ملاحظه می کنید در اینجا با دو پیام و دو عدد رو به رو هستیم. پیامی مبتنی بر اینکه اگر تعداد کاراکترها بیشتر از ۵۰۰۰ بود مجاز نیست و اگر کمتر از ۶۰ هم بود غیر مجاز است.البته شما می توانید بر حسب تمایل و عملکرد خود این مقدار را کم و زیاد کنید. به عنوان مثال من بیشترین کاراکتر را ۱۰۰ و کمترین را ۶۰ انتخاب کردم. که البته اصلا استاندارد نیست اما برای مشاهده ی نتیجه این چنین عمل شد.

این قطعه کد را در function.php قالب خود قرار داده و آن را ذخیره نمایید. سپس می توانید به بخش دیدگاه ها رفته و امتحان کنید!

ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای ورودی در دیدگاه

همانطور که ملاحظه می کنید نتیجه ی کار به این شکل برای کاربران شما ظاهر می شود.

نتیجه گیری

همیشه سعی کنیم از هز امکانی در وبسایت خود به صورت بهینه و به جا استفاده کنیم تا روند پیشرفت خود را تسریع نماییم. از هر موردی بیش از حد مجاز یا کمتر از حد مجاز در یک سایت استفاده شود باعث به وجود آمدن جلوه ای ناپسند و پایین آمدن کارایی می شود. پس با صرف فرصتی مناسب به بهترین شکل عمل کنیم.

روزگارتان زیبا

راستی اگر اینستاگرامی هستید، حتما @hamyarwp رو فالو کنید.

توجه داشته باشید که این نوشته توسط وردپرس نوت نوشته “نشده” است و منبع آن در لینک زیر آورده شده است.
رفتن به منبع نوشته

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.