ایجاد QR Code برای مطالب در وردپرس

0

حتما با QR Code که نوعی بارکد هست آشنایی دارید. اگر منظور من رو متوجه نشدید، به کد روی گوجه فرنگی این نوشته توجه کنید :)

بازاریابان جهانی در حال بررسی این هستند که آیا QR Code ها در حال مرگ هستند یا هنوز جایی برای بحث دارند؟ البته استفاده از این کدها در کشورهای غیر از ایران رواج خوبی داره و بعضا دیده شده که در ایران از این کدها استفاده میکنند. اسکن این کدها، نیازمند یک تلفن همراه هوشمند است. وقتی شخصی این کدها رو اسکن میکنه، میتونه به مقادیری که شما در این کد قرار دادید دست پیدا کند. در ادامه این نوشته، چگونگی ایجاد QR Code ها برای مطالب در وردپرس رو براتون توضیح خواهم داد.

 

image

 

اگر میخواید در وردپرس خودتون یک QR Code Generation داشته باشید، تنها کاری که باید بکنید، نصب و فعالسازی افزونه QR Code Generator است. بوسیله این افزونه، شما میتونید برای مطالب سایت خودتون و یا صفحات سایت، یک QR Code بسازید و اون رو منتشر کنید. این کار توسط Short Code زیر انجام میشه (مثال):

 

 

در این کد کوتاه (Short Code) شما میتونید پارمتر ها رو مطابق سلیقه تغییر بدبد. اما توجه داشته باشید که تغییر در هسته کد ممکن هست که اون رو از کار بندازه و QR Code بهره ای برای شما نداشته باشد. همچنین شما میتونید از QR Code در سایدبار وردپرس نیز استفاده کنید. این کار با همین کد کوتاه قابل انجام است. فقط توجه داشته باشید که کد زیر در فایل function.php موجود باشد.

 

 

کدهای QR در حقیقت ابزاری برای انتقال سریع داده ها در تلفن همراه هستند و این کدها امروزه کاربرد بسیار زیادی دارند. مثلا من در کارت ویزیتم از این کدها استفاده کردم و خیلی شیک شده است. شما هم از این کدها برای وردپرس استفاده کنید و اون رو تجربه کنید. نظر شما راجع به کیو آر کد ها چیه؟ اون رو در قسمت نظرات بنویسید :)

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.