تقسیم فایلهای XML حجیم به فایلهای کوچکتر

0

وردپرس این قابلیت را دارد تا به شما این امکان را بدهد که پست های خود را در قالب XML در وردپرس قرار دهید. مثلا هنگامی که وبسایت وردپرس خود را از wordpress.com به  wordpress.org  یا به صورت های دیگر تغییر می دهید، بعضی از فایل های انتقالی نسبت به محدودیت آپلود میزبان وب شما، حجم بیشتری دارند. در این حالت شما تنها دو انتخاب دارید، میتوانید از میزبان وب وردپرس خود بخواهید که فضای بیشتری را جهت آپلود در اختیار شما قرار دهد یا اینکه فایل XML خود را که حجم زیادی دارد به چندین فایل کوچکتر تبدیل کنید، بدین ترتیب می توانید فایل ها را تک تک آپلود کنید.در این مقاله با نحوه تبدیل فایل XML با حجم بالا به فایل کوچکتر در وردپرس اشنا می شوید.

به طور اتوماتیک فایل های XML وردپرس با حجم بالا را به فایل های کوچکتر تبدیل کنید:
اگرچه شما می توانید فایل های XML را به صورت دستی و با ایجاد چندین فایل XML با همان دسته بندی، عنوان و اطلاعات پانویس به فایل های کم حجم تر تبدیل کنید، اما آیا واقعا وقت کافی برای این کار را دارید؟ نرم افزارهای بسیار جالبی وجود درند که به شما این امکان را می دهند تا تنها با یک کلیک فایل های حجیم را به فایل های کوچکتر تقسیم کنید.

برای کاربران ویندوز برنامه ای به نام WordPress WXR File Splitter وجود دارد. شما می توانید این برنامه را دانلود و اجرا کنید. بعد از اجرای این برنامه صفحه زیر را مشاهده می کنید.

تقسیم کردن xml

بر روی گزینه Open WXR file کلیک کنید (۱)  تا فایل XML وردپرس را باز کنید. سپس این برنامه فایل XML شما را بررسی می کند و اطلاعات مفیدی را در مورد داده موجود در ان در اختیار شما قرار می دهد. با بررسی عنوان و پانویس، تعداد موارد موجود در فایل را به شما نشان می دهد.

در هنگام تقسیم بندی فایل های حجیم به فایل های کوچکتر، شما می توانید میزان حجم مورد نظر را تنظیم کنید. همچنین شما قادرید تعداد فایل مورد نظر جهت تقسیم بندی را معین کنید. بهرحال هدف استفاده از این برنامه این است که شما بتوانید فایل ها را برای آپلود کردن در میزبان وب خود، تا اندازه مورد نیاز کوچک کنید. در نهایت هنگامی که مراحل فوق را انجام دادید گزینه Split Files را کلیک کنید (۲)  تا برنامه فایل ها را به فایل های کم حجم تر تقسیم بندی کرده و در همان پوشه ای که فایل XML وردپرس وجود دارد ذخیره کند.

 

برای کاربرانی که از Mac استفاده می کنند برنامه مشابهی وجود دارد و نحوه تبدیل  فایل  به همین شکل است که ابتدا فایل XML را دریافت کرده و آن را به فایل های کوچکتری تبدیل می کند.

شما با استفاده از راهکارهای ارائه شده در این مقاله و استفاده از برنامه های موجود می توانید فایل های حجیم XML خود را به فایل هایی با حجم کمتر تبدیل کرده و در وبسایت خود آپلود کنید.

این راهکار برای کسانی که به هر شکلی می خواهند فایلهای xml خود را تکه تکه (!) کنند بسیار کاربردی است.

 

بازنشر توسط وردپرس نوت | منبع: وردپرس با طعم فارسی

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.