تنظیم یک انیمیشن GIF به عنوان تصویر شاخص در وردپرس

0

اگر تا به حال سعی کرده باشید که یک انیمیشن GIF رو به عنوان یک تصویر شاخص در وردپرس تنظیم کنید مطمئنا متوجه شده اید که نمیتونید این کارو بکنید!

دلیل اون بسیار ساده ست. تم شما یک نسخه ی تغییر سایز داده شده از تصویر شما رو انتخاب و آپلود میکنه؛ و در مورد یک انیمیشن GIF، این یعنی که تصویر اصلی GIF شما آپلود نمیشه و در آخر با یک تصویر استاتیک مواجه میشید.

featured-animated-penguins

راه حل

راه حل این مسئله بسیار ساده است. شما میتونید پلاگینی نصب کنید که به صورت خودکار اولین تصویر موجود در پست رو به عنوان تصویر شاخص تنظیم میکنه. البته این به این معنیه که اولین تصویر شما باید انیمیشن باشه، اما حداقل این یک راه حله!

این یک نمونه از یک انیمیشن GIF به عنوان تصویر شاخص در یک صفحه ی دسته بندیه:

animated-featured-image

تعدادی از پلاگین ها وجود دارن که به شما این امکان رو میدن تا اولین تصویرتون رو به صورت خودکار به عنوان تصویر شاخص تنظیم کنید. من این دو پلاگین رو امتحان کردم و هردوی اونها کار کردن:  Autoset Featured Image  و Automatic Featured Image Posts

چیز دیگه ای که متوجه شدم این بود که شما حتی نیاز به دانلود GIF هم ندارید؛ فقط کافیه آدرس URL اون رو وارد کنید.

و نکته ی آخر: به منظور اینکه بتونم با تغییر دادن موقعیت تصاویر فضای بیشتری در صفحه داشته باشم، اول یک انیمیشن GIF در صفحه قرار بدم و پست رو ارسال کنم تا بتونم اون رو به تصویر شاخص تبدیل کنم و بعد به عقب برگردم تا تصویر دیگه ای رو بالای اون قرار بدم. اما هر دو افزونه تصویر جدید رو به تصویر شاخص تبدیل کردن، که البته این کاریه که اونها باید انجام بدن! اما فکر کردم که این رو هم امتحان کنم.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

مرضیه ترابی هستم، 19 ساله، علاقمند به طراحی وب و تکنولوژی های روز. در وردپرس نوت مقاله هایی که ترجمه کردم رو میخونید!

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.