شناسایی فایل ها در پوسته وردپرسی

0

شناسایی فایل ها در پوسته وردپرسیReviewed by Bahar on Nov 30Rating: 5.0شناسایی فایل ها در پوسته وردپرسیشناسایی فایل ها در پوسته وردپرسی در همیار وردپرس

شناسایی فایل ها در پوسته وردپرسی

سلام دوستای خوبم؛

اگه خاطرتون باشه در جلسه ی ۳۰ ام تصمیم گرفتیم فایل های موجود در پوسته ی وردپرسی رو تحلیل کنیم. برای فایل های اصلی تر اینکار رو انجام دادیم ولی فایل های دیگه مونده که امروز قراره با هم بررسی کنیم.

صفحه ی نویسنده

صفحه ی نویسنده زیر مجموعه ی بایگانی است و فقط نوشته های هر نویسنده رو نشون میده. برای مثال، کاربری از صفحه ی سایت شما به این صورت http://yoursite.com/author دیدن میکنه و باید لیستی از نوشته های نویسنده ی X رو مشاهده کنه. به طور پیش فرض این صفحه از یک نوعی صفحه archive.php فراخوانی کنید. اما شما میخواهید کمی خاص تر باشه میتونید فایلی با نام auther.php فراخوانی کنید. این فایل به صورت منحصرا صفحه ی نویسنده رو نمایش میده و مستقل از فایل archive.php عمل میکنه.

author-[nicename].php
author-[id].php
author.php
archive.php
index.php

صفحه ی دسته بندی ها

این صفحه عملکردی مشابه صفحه ی نویسنده داره. برای نمونه وقتی ما از صفحه ی سایت با آدرس http://yoursit.com/category/my-cat دیدن میکنیم، به صورت پیش فرض باید صفحه ای مشابه بایگانی رو به ما نشون بده و برای اینکه شبیه به صفحه ی نویسنده بشه میتونیم از فایل category-[slug].php یا category-[id].php استفاده میکنیم.

category-[slug].php
category-[id].php
category.php
archive.php
index.php

دیگر صفحات بایگانی

امیدوارم با مثال های بالا عملکرد و کار صفحه ی بایگانی رو در سلسله مراتب ایجاد پوسته متوجه شده باشید! اما این صفحه فقط مختص تقاضای بخش های مربوط به نویسنده و صفحات دسته نیست. در حقیقت این امکان میتونه برای هر نوع طبقه بندی در وردپرس استفاده بشه.
برای مثال، اگه من بخوام فایل پوسته ای رو برای صفحه ی برچسب ها ایجاد کنم، میتونم فایلی با عنوان tag.php فراخوانی کنم یا حتی به صورت tag-[id].php هم میشه فراخوانی بشه.
برای خلق یک پوسته خاص برای بخش صفحات تاریخ میشه به سادگی فایلی با عنوان date.php ایجاد کرد.

برگه های یکتا

با درک چگونگی کارکرد برگه های بایگانی، میتونیم اونها رو به صورت برگه های یکتا در سایت وردپرسی منتقل کنیم. این موارد شامل صفحات شخصی شبیه به نوشته های یکتا، صفحات ایستا، نوشته های ضمیمه شده و نوشته های شخصی به صورت پست های ویژه هستش.

برگه های نوشته

برگه ی نوشته به هر نوع صفحه ی شخصی با عنوان “نوشته ها” ارجاع داده میشه. قالب اصلی برای نوشته های شخصی با عنوان single.php ایجاد میشه. اگه فقط قالب ما دارای یک فایل single.php باشه تمامی نوشته ها، نوشته های ضمیمه شده و نوشته های سفارشی توسط همین پوسته نمایش داده میشه.

شناسایی فایل ها در پوسته وردپرسی

درسته که بدون دونستن این موارد هم میشه سایت وردپرسی راه اندازی کرد اما اگه میخواهید در کار خودتون یک متخصص بشید یادتون باشه که باید موشکافانه با مسائل برخورد کنید!

پیروز باشید

توجه داشته باشید که این نوشته توسط وردپرس نوت نوشته “نشده” است و منبع آن در لینک زیر آورده شده است.
رفتن به منبع نوشته

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.