قابلیت پرداخت با یک توییت در وردپرس

0

گاهی اوقات شما محصول یا فایلی رو برای دانلود در سایتتون قرار میدید و با توجه به ارزش فایل یا کالا، اون رو قیمت گذاری میکنید. اما همه چیز پول نیست! گاهی اوقات برندینگ و معرفی بیشتر وبسایت شما با ارزشتر از پول نقد است. در خارج از کشور که Social Media همه گیرتر است، قابلیتی به اسم Pay With Share وجود دارد. یعنی پرداخت شما همان به اشتراک گذاریِ شماست. این کار به توسعه کسب و کار کمک به سزایی میکند.

همه ی ما کمابیش توییتر رو میشناسیم و ممکنه برای مواردی از توییتر استفاده کنیم. وردپرس بوسیله افزونه‌ی Pay With a Tweet این قابلیت رو برای وردپرس و توییتر فراهم کرده است. یعنی اگر کسی بخواهد به فایلی در سایت شما دسترسی داشته باشد، باید حتما یک توییت درباره سایت شمابکند تا اجازه دانلود برای وی فراهم شود. در این نوشته از وردپرس نوت، چگونگی این کار رو برای شما توضیح خواهیم داد.

 

payper-tweet

 

بعد از نصب و فعالسازی افزونه‌ی Pay With a Tweet به منوی Configuration مراجعه کنید و تنظیمات Twitter Web Application را انجام بدهید. برای استفاده از این افزونه، باید یک اپلیکیشن توییتری ایجاد کنید و یک Consumer Key و یک Secret Key داشته باشید. نگران نباشید! ایجاد یک وب اپلیکیشن توییتر بسیار ساده هست.

 

pwt-configuration

 

ایجاد یک Twitter App

برای ساخت یک توییتر اپلیکیشن، ابتدا به سایت Twitter Developers مراجعه کنید و سپس با اکانت توییتر خودتون لاگین کنید. بعد از این کار به بخش My Applications کلیک کنید و در صفحه باز شده بر روی Create New App کلیک کنید. با این کار وارد صفحه ساخت توییتر اپلیکیشن میشوید.

در فرمی که میبینید، Name و Description مقادیر دلخواهی هستند. در فیلد Website آدرس وبسایتی که میخواهید قابلیت Pay With a Tweet در آن پیاده سازی شود را وارد کنید. همچنین، در فیلد Call Back URL آدرس صفحه ای که کاربر پس از توییت خواهید دید را وارد کنید. پس از این کار باید قوانین و مقررات توییتر را مطالعه کنید و آن را بپذیرید و در آخر بر روی Create Your Twitter Application کلیک کنید تا اپلیکیشن شما ساخته شود.

 

devtwitter-appform

 

پس از ساخت اپلیکیشن، شما به منوی تنظیمات اپلیکیشن وارد میشوید. به تب Permission وارد شوید و دسترسی اپلیکیشن رو به Read And Write تغییر دهید و در آخر تنظیمات را ذخیره کنید. بعد از این کار بر روی دکمه‌ی Test OAuth کلیک کنید تا به consumer secret keys و consumer key دسترسی داشته باشید. مقادیر فوق را در بخش پیکربندی افزونه وارد کنید.

 

اضافه کردن فایل برای دانلود

برای اضافه کردن فایل هایی که با این روش قابل دانلود شدن هستند، از منوهای افزونه به بخش Upload Files مراجعه کنید و فایل های خود را بارگزاری کنید.

 

pwt-uploadfiles

 

بعد از انجام عملیات آپلود، شما میتونید با مراجعه به بخش Manage Files فایل های خود را مدیریت کنید.

 

ساخت دکمه‌ی Pay With a Tweet

برای ساخت دکمه‌ی Pay With a Tweet از منوهای افزونه به بخش New Payment Button مراجعه کنید و عنوان و همچنین متنی که باید توسط کاربر توییت شود را وارد کنید. در بخش بعدی نیز میتونید دکمه‌ی پرداخت رو انتخاب کنید و یا یک دکمه‌ی سفارشی رو ایجاد کنید. در آخرین بخش نیز فایلی که پس از توییت در دسترس کاربر قرار میگیرد را تعیین کنید و در آخر تنظیمات را ذخیره کنید.

برای قراردادن دکمه پرداخت در مطالب نیز میتونید از Short Code مخصوص این افزونه استفاده کنید و لذت ببرید.

 

به همین سادگی سایت خودتون رو در توییتر بازنشر کنید و بینندگان سایت خودتون رو افزایش بدهید. این روش پرداخت تاثیر بسزایی در برندینگ و افزایش بیننده سایت خواهد داشت. توجه کنید که همه چیز پول نیست!

 

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.