نسخه ۴.۰ وردپرس

0

4-1  نسخه 4.0 وردپرس 4 1

 

سلام دوستان! وردپرس داره اپدیت میشه و ما هم مثل همه ی وردپرسی های جهان داریم به استقبال این نسخه تازه وارد می رویم.اگر کمی با نوع شماره دهی نسخه ها آشنایی داشته باشیم می دونیم که نسخه هایی که سمت چپی ترین عدد آن تغییر می کند بیشترین تغییر را تجربه می کنند.اما بیشتر وردپرس کاران اعتقاد دارند که وردپرس ۴.۰ آنچنان هم شگفت آور نیست.ولی ما امیدواریم!

آخرین آپدیت وردپرس ۳.۹.۲ بود که برای رفع بعضی از باگ ها و خیلی سریع آمد.حالا اگه هنوز به ۳.۹.۲ بروزرسانی نکرده اید یکراست بروید سراغ نسخه ۴.۰ و امکانات جالب آن

بهبود قسمت رسانه

 


wordpress-v4-media-library-grid  نسخه 4.0 وردپرس wordpress v4 media library grid

 

 

یک تغییر ساده که تا با اون کار نکنید متوجه جذابیتش نمی شوید.تغییر در قسمت رسانه هست.قبلا برای دیدن جزئیات هر عکس و فایل باید آن عکس را باز کنید.اما در نسخه جدید همه جزئیات در یک صفحه نمایش داده میشه.

بهبود صفحه نصب افزونه


plugin-install-experience  نسخه 4.0 وردپرس plugin install experience

وقتی یک افزونه رو سرچ می کردیم یه صفحه با طراحی عهد قجر نتایج جستجو رو نشون میداد که جالا این صفحه دستخوش تغییر شده و در یک صفحه تعداد بیشتری از افزونه ها رو  میتونیم ببینیم در ضمن امکان نصب هم راحتتر شده.

یک نسخه برای تمام زبان ها


wp4install-langselection  نسخه 4.0 وردپرس wp4install langselection

مهمترین تغییری که وردپرس در این نسخه به خودش دیده امکان انتخاب زبان در زمان نصب وردپرس هست یعنی دیگه از نسخه های مختلف وردپرس احتمالا!خبری نسیت و همه از wordpress.org یک نسخه رو می گیریم و استفاده می کنیم که یعنی احتمال مشکلات در اثر تغییر زبان کمتر میشه و دقیقا از لحظه ای که وردپرس اپدیت میشه ما هم می توانیم از آن استفاده کنیم و نیازی نیست منتظر نسخه فارسی باشیم.

بهبود ویرایشگر دیداری


wordpress-v4-visual-editor-bar (2)  نسخه 4.0 وردپرس wordpress v4 visual editor bar 2من برای استفاده از این ویرایشگر لحظه شماری می کنم! دو تغییر خیلی مهم در ویرایشگر اتفاق افتاده اولا وقتی متن طولانی بشه دیگه خبری از اسکرول نیست و صفحه با متن شما تغییر اندازه میده.

و دوم اینکه وقتی متن طولانی بشه دکمه های ویرایشگر همراه شما به پایین می ایند تا همیشه در دسترس باشند.یعنی من راحتتر می تونم برای همیار وردپرس مطلب بنویسم.

تغییرات دیگه ای هم در راه هست اما من سعی کردم مهمترین تغییرات رو معرفی کنم.

وردپرسی بمونید.

 

بازنشر توسط وردپرس نوت

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.