نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar

0

نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress BarReviewed by بهاره کوهستانی on Aug 4Rating: 5.0نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Barنمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar در همیار وردپرس، نمایش نوار پیشرفت در وردپرس

نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar

از نوار های پیشرفت جذاب تری در سایت خود استفاده کنید!

سلام؛

امروز با یک مطلب بسیار متفاوت در خدمت شما بزرگواران هستیم.
گاهی اوقات برای نظرسنجی ها و آراء یا پیشرفت برخی پروژه ها و از این قبیل مسائل احتیاج به آیتمی داریم که منظور ما را به صورت درصد بیان کند و زیبا و جذاب تر نیز به نظر برسد. احتمالا همه ی ما با استوانه های رنگی برای نمایش درصدی در سایت ها برخورد کردیم و به نظر ما جالب هم بودند. اگر تمایل دارید که شما هم در سایت خود به راحتی از این گونه استوانه ها استفاده کنید مطلب امروز را با ما دنبال کنید.

افزونه ی Progress bar

نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar

اولین قدمی که باید برداریم نصب و راه اندازی افزونه ی progress bar می باشد. نصب آن بسیار راحت است و هیچ گونه نیازی به تنظیمات ندارد. پس از فعال سازی افزونه به بخش نوشته ها>> افزودن نوشته ی جدید و یا بخش برگه ها>> افزودن برگه می رویم و بعد از وارد کردم متن و تصویر مورد نظر خود با قرار دادن چند دستور یا به عبارتی فرمول ساده به راحتی نوار پیشرفت را در سایت به نمایش خواهیم گذاشت.

فرمول های موجود برای نمایش افزونه

با قرار دادن یک شورت کد ساده می توانید یک نوار پیشرفت بدون هیچ گونه آلایشی را در سایت خود نمایش دهید :

[wppb progress=50]

شورت کدی که ملاحظه میکنید یک نوار پیشرفت ساده را برای شما نمایش خواد داد که ۵۰ درصد در آن پیشرفت مشاهده می شود. طبق تصویر می توانید آن را ملاحظه نمایید:

نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar

شما با تغییر عدد ۵۰ می توانید درصد های مورد نظر خود را مشخص نمایید. حال اگر قصد دارید نوشته ای را بر روی این نوار قرار دهید می توانید از شورت کد زیر استفاده نمایید:

[wppb progress=75 text=”نوار پیشرفت پروژه”]

که نتیجه ی زیر حاصل خواهد شد :

نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar

اگر میخواهید نوار پیشرفت شما، هزینه ها را نمایش دهد می توانید از شورت کد زیر استفاده کنید:

[wppb progress=”$250/1000″ text=”$250/$1000 Raised”]

و نتیجه به صورت زیر خواهد شد :

نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar

حال به سراغ رنگ و طرح های مختلف این نوارد پیشرفت برویم! با کد های کوتاه شده ای می توانیم به هر مدلی که دوست داریم این استوانه های پیشرفت را تغییر دهیم. به عنوان نمونه من شورت کدهای ضروری را برای شما قرار داده تا طبق همین به هر صورتی که خواستید تبدیل کنید.

تغییر رنگ نوار پیشرفت ساده با شورت کد   [wppb progress=50 option=orange]امکان پذیر است. به جای رنگ نارنجی که من وارد کردم هر رنگ دلخواهی را می توانید به اصطلاح انگلیسی وارد نمایید.

برای متحرک ساختن نوار پیمایش می توانید از شورت کد [wppb progress=50 option=”animated-candystripe red”]استفاده کنید و طبق تمایل خود آن را تغییر دهید.

برای تغییر حالت نوار پیشرفت می توانید از شورت کد [wppb progress=50 option=”candystripe green”]استفاده کنید.

برای نمایش نوار پیشرفت به صورت فلت می توانید از شورت کد [wppb progress=50 option=flat color=purple]استفاده کنید.

و همچنین اگر میخواهید نوار پیشرفت شما به صورت فلت طرح دار باشد می توانید از شورت کد [wppb progress=50 option=”flat candystripe” color=brown]استفاده نمایید.

و در نتیجه حالاتی مثل تصاویر زیر بدست آوردید.

نمایش استوانه درصد پیشرفت با Progress Bar

نتیجه گیری : 

از این به بعد می توانیم برای ایجاد نوار های پیشرفت در وبسایت خود از طرح های جذاب تری استفاده نماییم و با قرار دادن یک شورت کد کوچک امکان زیبایی به صفحه ی سایت خود بیافزاییم.

دانلود افزونه ی Progress Bar

دانلود صفحه افزونه

راستی اگر اینستاگرامی هستید، حتما @hamyarwp رو فالو کنید.

توجه داشته باشید که این نوشته توسط وردپرس نوت نوشته “نشده” است و منبع آن در لینک زیر آورده شده است.
رفتن به منبع نوشته

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.