ویژگی های جدید در وردپرس 4

0

حدود یک هفته ی پیش وردپرس 4.0 نسخه ی بتا 1 در سایت وردپرس منتشر شد اما همانطور که گفتیم این نسخه بتا هست و هنوز دوران آزمایشی را میگذراند اما ویژگی های جدیدی در این نسخه قرار گرفته که برای شما توضیح میدهیم.

 

بین المللی شدن از همان ابتدا

p4install-langselection

قبلا اگر میخواستید از وردپرس برای زبانی بجز انگلیسی استفاده کنید باید نسخه مخصوص آن را از سایت وردپرس استفاده میکردید ، در ویژگی جدیدی که وردپرس برای مخاطبین خودش در نظر گرفته در همان مراحل ابتدایی نصب زبان مورد نظر را انتخاب میکنید و دیگر نیازی به نصب جداگانه یا نصب بسته مخصوص زبان مورد نظر نیست.

 

همچنین wordpress 4.0  به شما اجازه را می دهد که حتی بعد از نصب وردپرس نیز در بخش تنظیمات »عمومی زبان خود را انتخاب نمایید.

 

 

 


آنچه که wordpress 4.0 به همراه خواهد داشت

از دیگر ویژگی های این قابلیت پیدا کردن قالب ها و افزونه های ترجمه شده در زبان مورد نظر و همچنین جستجوی افزونه ها و پوسته های مربوط به یکی زبان خواص خواهد بود.

 

 

تغییر گالری به صورت جدولی

media-grid

با کلیک بر روی هر فایل در گالری وردپرس می توانید اطلاعات آن را مشاهده نموده و آن را ویرایش نمایید.

 

media-edit-popup

 

بهبود ویرایشگر متن

در وردپرس ۴٫۰ ویرایشگر متن پیشرفته تر و در عین حال کاربردی تر خواهد شد که یکی از این موارد قابلیت تغییر اندازه پنجره ویرایشگر خواهد بود همچنین نوارهای مزاحم ویرایشگر و اسکرول بار در حین نوشتن متن ، مخفی شده و برای نویسنده راحتی هر چه بیشتری را فراهم خواهد آورد.

easy-scroll-editor

یکی دیگر از قابلیت های ویرایشگر متن جدید وردپرس ۴٫۰ نمایش واقعی فایل های ویدیویی از جمله یوتیوب ( آپارات :( ) خواهد بود.

این مورد بدین معنی است که شما به جای کد ، کلیپ را به صورت تصویری در ویرایشگر متن خود مشاهده خواهید کرد.

 

 بهبود بخش بهینه سازی وردپرس

در نسخه چهارم وردپرس ، ابزارهای جدید برای سفرشی سازی پوسته وجود خواهند داشت و مدیر می تواند تعغییرات گسترده ای بر پوسته داشته باشد.

widgets-panel

بهبود جستجوی پلاگین ها

یک تغییر مهم دیگر این است که جستجوی در افزونه ها بصورت شبکه ای یا همون جدولی است و این تغییرات در بخش پلاگین های شاخص و محبوب رخ داده است.

plugin-install-experience

برای توسعه دهندگان

وردپرس ۴٫۰ دارای تغییرات و API های متعددی است که برای توسعه دهندگان فوق العاده جذاب خواهد بود. توسعه دهندگان می توانند در نسخه جدید با راحتی و راهنمای بیشتری نسبت به گسترش وردپرس اقدام فرمایند و با وردپرس همکاری کنند.

نوشته ویژگی های جدید در وردپرس 4 اولین بار در وردپرس پدیدار شد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.