چهار قانون مهم درباره نام و لوگوی وردپرس

0

tled-1  چهار قانون مهم درباره نام و لوگوی وردپرس  tled 1 سلام  دوستان! وردپرس هر روز با سرعت بیشتری از روز قبل درحال رشد هست و ما و خیلی از دوستان دیگر به لطف همین سیستم رایگان کسب درامد می کنیم!وردپرس پایه ی خیلی از خدمات و محصولات اینترنتی هست.پس اگر شما هم مثل ما یک وردپرسی هستید باید درمورد نام مو نشان این سیستم قوانینی رو رعایت کنید.

WordPress با P بزرگ

این نکته خیلی ساده هست که اسم وردپرس با P بزرگ نوشته میشه و این مسئله انقدر برای گروه وردپرس مهم بوده که تابعی رو به نام capital_P_dangit() در وردپرس قرار داده اند که اگر در عنوان مطلب کلمه  WordPress نوشته شد p را به اصطلاح کپیتال کند! wordpress  چهار قانون مهم درباره نام و لوگوی وردپرس  wordpress

هیچ دامنه ای نباید نام wordpress را داشته باشد

وردپرس تحت مجوز GPL منبع باز اعلام شده و این کار برای گسترش وردپرس و افزایش مشارکت هست اما نام تجاری وردپرس ثبت شده هست و مثل تمام نام های تجاری دیگر یک سری قوانین و حقوق داره که برای وردپرس خیلی مهمه! هیچ دامنه ای حق نداره دارای کلمه WORDPRESS باشه (البته میشه ساب دامینی با این نام تعریف کرد. اگر از دوستان قدیمی همیار وردپرس باشید به یاد دارید که ما اول با دامنه wordpress98.com (یادش گرامی) فعالیت می کردیم اما به دلیل همین قانون و پیگیری وردپرس این دامنه رو به دامنه hamyarwp.com تغییر دادیم!شرح این ماجرا رو می توانید اینجا مطالعه کنید: تغییر دامنه اصلی همیار وردپرس در مقاله بهترین مراجع وردپرس به زبان انگلیسی هم به مهترین مراجع وردپرس پرداختیم که بجزء خود وردپرس هیچ کدام در نامشان کلمه wordpress ندارند!

لوگوی وردپرس

لوگوی وردپرس شامل یک جرف w در دایره ای خاکستری یا سفید هست باید توجه کنیم که ارتفاع قسمت های خرف w رعایت شده باشد.شاید ما لوگوی وردپرس رو طراحی نمی کنیم اما از اون استفاده می کنیم!در در اینترنت خیلی از طرح های اشتباه به عنوان لوگوی وردپرس قرار داره. wpgoodvsbadlogo  چهار قانون مهم درباره نام و لوگوی وردپرس  wpgoodvsbadlogo

رنگ های رسمی لوگوی وردپرس

وردپرس برای طراحان رنگ هایی رو مشخص کرده که اگر خواستند لوگو یا نام وردپرس رو طرح بزنند از این رنگ ها استفاده کنند. wp-colors1  چهار قانون مهم درباره نام و لوگوی وردپرس  wp colors1 همینطور که در این مقاله دیدی رعایت این نکات خیلی مهمه و برای وردپرس از اهمیت زیادی برخورداره! همیشه وردپرسی بمونید.

بازنشر توسط وردپرس نوت

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من سعید مسلمی هستم. در وردپرس نوت میتونید تجربه ها و مقالات ترجمه شده توسط من درباره وردپرس رو بخونید. رشته‌ی تحصیلیم مخابرات هست که هیچ ربطی به تخصص هام در زمینه وب نداره :) توضیح: نوشته های موجود در دسته‌ی دایرکتوری، نوشته‌ی دایرکتِ وردپرس نوت نیست و از سایت های دیگر جمع آوری شده است.

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.