10 پلاگین اسلایدر محبوب و رایگان وردپرس

4

پیدا کردن بهترین اسلایدر برای سایت شما به هیچ وجه کار ساده ای نیست. طبق آخرین شمارش 690 اسلایدر در مخزن پلاگین های وردپرس وجود دارد؛ چه کسی برای امتحان کردن هر افزونه زمان کافی دارد؟

برای اینکه به شما کمک کنیم تا بهترین ها را تشخیص بدهید، 10 پلاگین اسلایدر محبوب موجود در مخزن وردپرس را در این مقاله از وردپرس نوت بررسی و رتبه بندی کرده ایم. این اسلایدرهای تصویری نسبتا به تازگی به روز شده اند و بیش از 10 رای از کابران وردپرس دریافت کرده اند.

Meta Slider

meta-slider

آمار از WordPress.org

4.8 از 5 ستاره

نیاز به: 3.5 یا بالاتر

سازگار تا: 3.8.1

آخرین به روز رسانی: 23-1-2014

دانلودها: 467,707

Meta Slider با 467,707 دانلود تا به امروز، محبوب ترین اسلایدر موجود برای وردپرس است.

این اسلایدر، چهار اسلایدر jQuery زیر هست:

Nivo Slider (واکنش گرا، 16 افکت انتقال، 4 زمینه)

Coin Slider (4 افکت انتقال)

Flex Slider 2 (واکنش گرا، 2 افکت انتقال، حالت چرخ و فلک)

Responsive Slides (واکنش گرا، افکت محو شدن)

ایجاد کردن یک اسلایدر جدید، ساده است – تصویر خود را اضافه کنید، انتخاب کنید که میخواهید از کدام اسلایدر استفاده کنید و پلاگین یک کد برای شما میسازد که میتوانید آنرا در هرجایی از سایتتان قرار بدهید. اگر میخواهید در ازای پرداخت پول امکانات بیشتری دریافت کنید، یک نسخه pro از این اسلایدر هم وجود دارد.

Easing Slider “Lite”

easing-slider-lite

آمار از WordPress.org

 4.4از 5 ستاره

نیاز به: 3.5 یا بالاتر

سازگار تا: 3.8.1

آخرین به روز رسانی: 13-12-2013

دانلودها: 398,471

با داشتن حدود 400,000 دانلود، Easing Slider Lite دومین اسلایدر با بیشترین تعداد دانلود در مخزن وردپرس است.

این افزونه ی کم حجم به شما این امکان را میدهد تا ابعاد و مدت زمان اسلایدها را تنظیم کنید و همچنین شامل گزینه ای است که اسلایدشوی شما را واکنش گرا میکند. این اسلایدر دو افکت انتقال، افکت محو شدن و اسلاید دارد. مثل خیلی از اسلایدرهای دیگر، شما به یک کد نیاز دارید تا اسلایدرتان را به یک پست یا یک صفحه اضافه کنید.

شما فقط میتوانید یک اسلایدر با این پلاگین ایجاد کنید، بنابراین اگر به اسلایدرهای بیشتری در سایتتان نیاز دارید باید دنبال پلاگین دیگری باشید.

Smooth Slider

smooth-slider1

آمار از WordPress.org

 3.8 از 5 ستاره

نیاز به: 3.0 یا بالاتر

سازگار تا: 3.4.2

آخرین به روز رسانی: 10-9-2012

دانلودها: 356,672

 Smooth Slider یک اسلایدشوی متن و تصویر با زمینه و فواصل اسلاید قابل تنظیم به شما ارائه میدهد که میتوانید آن را در هر نقطه از سایتتان قرار دهید.

ویژگی های این پلاگین شامل یک طراحی واکنش گرا و شش افکت انتقال است. همچنین اسلایدرهای سفارشی، دسته بندی و پست های اخیر را پشتیبانی میکند. و همچنین تگ های الگو، کدهای کوتاه (shotcode) و یک ویجت را شامل میشود.

ما سعی کردیم که یک اسلایدر جدید تنظیم کنیم اما هربار که تلاش کردیم تا وارد تنظیمات پلاگین شویم سایت درهم ریخت. بعد از چک کردن صفحه پشتیبانی  Smooth Slider در سایت مخزن متوجه شدیم که کاربران با نسخه های به روز تر وردپرس هم مشکلاتی در این مورد داشته اند.

WOW Slider

wow-slider1

آمار از WordPress.org

 3.4 از 5 ستاره

نیاز به: 3.1 یا بالاتر

سازگار تا: 3.5.2

آخرین به روز رسانی: 27-1-2014

دانلودها: 218,249

WOWSlider در این مسئله غیرمعمول است که شما برای ایجاد یک اسلایدشو نیاز به دانلود یک برنامه جداگانه به نام WOWSlider wizard دارید. زمانی که اسلایدشوی مورد نظرتان را ایجاد کردید میتوانید آنرا در پلاگین آپلود کنید؛ و بعد از آن باید یک کد را در هرجایی از سایت که میخواهید اسلایدر آنجا قرار گیرد کپی کنید.

اگر در اجرای افزونه با هرگونه مشکلی مواجه شوید، وبسایت این افزونه مستندات نسبتا جامعی برای کمک به شما دارد.

vSlider ، اسلایدر چندتصویره برای وردپرس

vslider-multi-image-slider

آمار از WordPress.org

4.2 از 5 ستاره

نیاز به: 2.7 یا بالاتر

سازگار تا: 3.3.2

آخرین به روز رسانی: 25-4-2012

دانلودها: 194,017

 vSlider به شما این امکان را میدهد تا تعداد نامحدودی اسلایدر تصاویر را در سایتتان قرار دهید. شما میتوانید اسلایدرها را با استفاده از کد، یک ویجت سفارشی یا استفاده به عنوان یک عملکرد (function) در قالب سایت قرار دهید.

این پلاگین یک قسمت پرسش و پاسخ (FAQ) مفید و یک فیلم آموزشی دارد که به شما یاد میدهد چگونه اولین اسلایدرتان را راه اندازی کنید. همچنین یک انجمن در دسترس است که اگر به هرگونه مشکلی برخوردید شما را راهنمایی کند.

SLideDeck 2 Lite ، اسلایدر محتوای واکنش گرا

slidedeck-2-lite

آمار از WordPress.org

3.9 از 5 ستاره

نیاز به: 3.3 یا بالاتر

سازگار تا: 3.8.1

آخرین به روز رسانی: 9-1-2014

دانلودها: 173,667

اگر دنبال یک اسلایدر با ویژگی های جامع هستید، SlideDeck یک اسلایدر محبوب و جامع است که قابلیت های پیشرفته ای را ارائه میدهد.

این نسخه ی لایت شامل قابلیت هایی مانند مجموعه ی کامل از 14 منبع محتوا، مثل فیسبوک، NexGEN و گالری که در نسخه پریمیوم در دسترس هستند نمیشود.

با این حال، این نسخه لایت که شامل ویژگی های جامع است به شما این امکان را میدهد که به سرعت اسلایدرهایی با هرگونه محتوا، مثل تصویر، پست و ویدئو ایجاد کنید.

پلاگین اسلایدر EasyRotator برای وردپرس

easyrotator-for-wordpress

آمار از WordPress.org

4 از 5 ستاره

نیاز به: 2.8 یا بالاتر

سازگار تا: 3.8.1

آخرین به روز رسانی: 20-12-2013

دانلودها: 157,150

EasyRotator به کاربران وعده داده است که “ایجاد اسلایدرها و چرخاننده های تصویر زیبا و واکنش گرا برای سایت شما فقط در چند ثانیه انجام میشود”، اما در واقع راه اندازی آن کمی طول میکشد.

در ابتدا شما باید نرم افزار فلش را روی ماشین محلی خود برای ایجاد اسلایدر ها یا چرخاننده ها نصب کنید، که آزاردهنده است. سپس میتوانید یک چرخاننده جدید از داخل صفحه یا ویرایشگر پست ایجاد کنید. همچنین میتوانید با استفاده از یک کد کوتاه چرخاننده را در سایتتان قرار دهید، و یا با استفاده از یک عملکرد فراخوانی یک چرخاننده به قالبتان اضافه کنید.

بعد از حل شدن مشکل نصب برنامه فلش، سعی کردیم که یک اسلایدر ساده از ویرایشگر پست ایجاد کنیم که پلاگین کار نکرد. بعد از کمی کنجکاوی متوجه شدیم که این پلاگین در سافاری و کروم کار نمیکند.

 Soliloquy Lite، اسلایدر واکنش گرای وردپرس

soliloquy

آمار از WordPress.org

4.1 از 5 ستاره

نیاز به: 3.3.1 یا بالاتر

سازگار تا: 3.8.1

آخرین به روز رسانی: 6-1-2014

دانلودها: 151,001

Soliloquy یکی از بهترین اسلایدرهای شناخته شده است و این یک دلیل دارد: راه اندازی آن ساده است. شما به یک نرم افزار فلش برای ایجاد و آپلود اسلایدر و تنظیمات پیچیده نیازی ندارید. این افزونه به سادگی کار میکند.

بعد از اینکه تصاویرتان را اضافه کردید، سایز اسلایدرتان را انتخاب کنید و دکمه “انتشار” را بزنید. سپس کد نتیجه را در هر صفحه یا پستی که میخواهی اسلایدر نمایش داده شود کپی کنید.

با اینکه این نسخه ی پلاگین لایت است، اما قابلیت های آن آنقدر کافی هست که به امتحان کردنش بیارزد.

Cyclone Slider 2

cyclone-slider-2-800x258

آمار از WordPress.org

4.8 از 5 ستاره

نیاز به: 3.5 یا بالاتر

سازگار تا: 3.8.1

آخرین به روز رسانی: 10-1-2014

دانلودها: 110,956

Cyclone Slider 2 اسلایدرها را به سمت سادگی پیش میبرد. این افزونه یک راه اندازی ساده ارائه میدهد که یک تصویر اسلایدر ساده را نمایش میدهد و شامل گزینه هایی مثل تاخیر، ابعاد و مکث در هاور (hover) میشود.

این پلاگین تصویر، YouTube، Vimeo، HTML سفارشی و اسلایدرهای گواهینامه را پشتیبانی میکند. میتوانید اسلایدها را با کشیدن و رها کردن دوباره بچینید و اسلایدرهای آن واکنش گرا هستند.

این پلاگین یک نسخه pro هم دارد.

Responsive Slider

responsive-slider-800x258

آمار از WordPress.org

4.1 از 5 ستاره

نیاز به: 3.3 یا بالاتر

سازگار تا: 3.5.2

آخرین به روز رسانی: 24-1-2013

دانلودها: 89,618

Responsive Slider یک پلاگین اسلایدر بسیار ساده است که تنظیمات کمی دارد، ولی استفاده از آن آسان است.

اضافه کردن اسلایدهای جدید ساده است، میتوانید با استفاده از یک کد آنها را در هرجایی از سایت یا با استفاده از یک فراخوانی عملکرد در قالبتان قرار دهید.

تنظیمات به شما این امکان را میدهند که طول و عرض اسلایدر را تغییر دهید و یک افکت انتقال، تاخیر، مدت انیمیشن و شروع خودکار به آن اضافه کنید.

این افزونه فقط برای اسلایدر تکی است، بنابراین اگر میخواهید چند اسلایدر در سایتتان قرار بدهید باید افزونه های دیگر را امتحان کنید.

پلاگین اسلایدر شما چیست؟ در قسمت نظرات آن را به ما معرفی کنید.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

مرضیه ترابی هستم، 19 ساله، علاقمند به طراحی وب و تکنولوژی های روز. در وردپرس نوت مقاله هایی که ترجمه کردم رو میخونید!

4 دیدگاه

 1. سلام
  ترجمه کردن خوبه اما بهتره اول خودتون هم یه تست بکنید ببینید با فونت فارسی مشکل داره یا نه
  مثلا میگم اسلایدر اولی جمله فارسی رو سمت چپ نشون میده و افکت خاصی هم به نوشته ها نمیده
  و همین یکی از مشکلاتش هست

 2. درود بر شما
  خانم ترابی
  از زحمتی که متحمل شدید سپاس گذارم.
  ولی وقتی که برای دانلود آنها میرفتم متاسفانه صفحه ای با این مشخصات نبود. به هرحال میشه چند تا لینک برای من ایمیل کنید که اسلایدرهاش دارای تنظیمات فارسی باشند و راحت هم باشه ، پیچیده گی نداشته باشه .
  از لطف شما سپاس گذارم
  ارادتمند
  کمالی

در مورد این مطلب، یک نظر ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.